Обговорювали ж важливе питання –  брендування міста: створення його гасла, а також символу (логотипу).

Розпочала зустріч її ведуча комунікаційний координатор Всеукраїнської ініціативи Олена Юркевич, котра розповіла про мету заходу й нагадало про те, що захід – перша з публічних консультацій, які розпочинає «Активна громада», й що саме ці консультації є дієвим інструментом комунікації громади та влади.

Відтак на важливості контактів влади з активними представниками громади говорив Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, який підкреслив, що це є своєрідним рятівним колом для міської влади, адже, сказав посадовець,  «без знання того, чого прагне й хоче громада, нам важко рухатися вперед  й змінювати  життя міста та його мешканців».

А ще підкреслив очільник Дрогобича, він «упевнений, що після розробки бренду Дрогобич стане впізнаваний не  лише в Україні, але й за кордоном, адже у ньому «вся сіль». Розвиток туризму у Дрогобичі впродовж останніх років зростає, а тоді як місто матиме власний бренд, потік туристів збільшиться у декілька десятків разів. Кожен турист у нашому місті — це заробіток малого й середнього бізнесу, а також додаткові надходження до бюджету міста».

Директор Дрогобицького Туристичного центру, який і виступив ініціатором розробки брендинґу Дрогобича, Ігор Чава зазначив:  “Ми розпочали роботу над брендуванням міста рік тому. Зібрали думки міщан про міста, вивчили, які саме асоціації в них воно викликає.  З-поміж усіх поданих варіантів, було вибрано три найбільш поширені: «Дрогобич – в ньому вся сіль», «Дрогобич – півтора міста» та «Дрогобич – аліґанське місто» (останнє в багатьох присутніх викликало неприйняття або певне подивування, адже неоковирним виглядає оте «аліґанське).

З використанням цих слоґанів було відзнято промоційні ролики, які ми не лише зараз продемонструємо присутнім, але й також кожен зацікавлений може оглянути на сайті dro.brand. Опісля, коли вже буде обрано слоґан міста, відбудеться конкурс серед дизайнерів на розробку символу (лоґотипу) міста і розпочнеться  робота над розробкою повного брендбуку Дрогобича”.

Один з тих, хто активно долучився до проекту, – київський підприємець, дрогобичанин Олексій Малицький пояснив:  «Суть проекту надзвичайно проста. Дрогобичу потрібні нові робочі місця. Середня заробітна платня сьогодні не перевищує 150 євро. Потенційно кожен закордонний турист спокійно може залишити в нашому місті десять  євро щодня. Щоб отримувати одне робоче місце, нам потрібно залучити 15 туристів, 100 робочих місць – півтори тисячі  туристів, які будуть витрачати тут гроші й інвестувати їх в розвиток нашого міста. Бренд міста  потрібен нам, щоб зробити Дрогобич   цікавішим та привабливішим у глобальному контексті

Також молодий підприємець дав роз’яснення самому терміну бренд»:”Бренд — це не річ, продукт компанія чи організація. Бренди не існують в реальному світі — це ментальні конструкції. Бренд найкраще описати як суму всього досвіду людини, його сприйняття речі, продукту, компанії або організації. Бренди існують у вигляді свідомості або конкретних людей, або суспільства. Це  –  образні уявлення, збережені в пам’яті зацікавлених груп, які виконують функції ідентифікації і диференціації й визначають поведінку споживачів при виборі продуктів і послуг.»

В обговоренні взяли участь і львівські гості – партнери Дрогобицького ТІЦу, –  начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака та виконавчий директор Львівського туристичного альянсу Олена Голишева. Вона зокрема зазначила: “Надзвичайно важливим для брендування міста є розробка логотипу. Він повинен бути рухливим, щоб була можливість прив’язати його до будь-яких заходів. Маючи вдалий логотип, завжди можна до нього підв’язати слоґан. І не один. Його можна змінювати час від часу, як це роблять відомі в туристичному плані європейські міста, як це робить, скажімо, австрійський  Відень”.

На завершення зустрічі Олена Юркевич пояснила, що тепер слово – саме за небайдужими дрогобичанами. До кінця березня, себто до першого квітня кожен охочий може віддати голос за варіант гасла Дрогобича. Котрий йому більше до вподоби..

Проголосувати та  обрати найкращий туристичний слоґан (гасло) міста можна на сайті «Брендинґ Дрогобича» — «Ваша думка», така сама опція небавом буде і на офіційному сайті Дрогобицької міської ради.

Також  можна надіслати  SMS з текстом «8294 ваш варіант відповіді» на номер 0931170035.

Варіанти відповіді треба позначити цифрами:  1 — «Дрогобич — в ньому вся сіль», 2 — «Дрогобич – аліґанське місто» та 3 — «Дрогобич — півтора міста».

Світлини – архів ґазети.