В сесійній залі Трускавецького народного дому першого лютого вкотре зібралось чимало людей, – представників бізнесу, політичних та громадських організацій. Люди вимагали від влади припинити співпрацю з Трускавецькурортом і не давати підприємству жодних земель в оренду.

На сьогоднішньому засіданні йшлося про земельну ділянку під приміщенням ГРЕС – майже гектар землі на вул. Помірецькій, 51. Термін договору оренди укладався ще  2008 року і завершився 19 лютого  року нинішнього. Приміщення за призначенням вже тривалий час не використовують і воно стоїть опломбоване. Однак “Трускавецькурорт” прагнув поновити його знову на десять років, для чого звернувся з відповідною заявою до міської ради.

“Ми маємо час до 19 березня, адже впродовж місяця ми повинні або погодити договір оренди землі, або надати обґрунтовану відмову. В разі, якщо ми не зробимо цього, договір автоматично буде продовжено, за підписом міського голови, 19 березня, відповідно до чинного законодавства” – зазначила зазначила начальник управління землекористування Трускавецької міської ради Оксана Плахтій”.

Однак громада вимагала від влади та депутатів не надавати “Трускавецькурорту” землю в оренду. Хоч наразі роботу комунальної ГРЕС ще не відновили (лише сьогодні затвердили програму її фінансування на 2018 рік), а права на видобуток води має лише “Трускавецькурорт”.

Розгляд питання перетворився у справжній цирк. Підігріті гарячою темою, люди кидали звинувачення в адресу влади та депутатів: представників ПрАТу називали сепаратистами та злодіями, владу й депутатів – корупціонерами та казнокрадами.

“Сепаратисти! Злодії! Геть із Трускавця!” – щедро сипали в адресу керівника ПрАТ “Трускавецькурорт” Віктора Жданова. Звинувачували і міського голову та депутатів. В залі лунало чимало грубих і нецензурних висловлювань.

“Ваша політика погубить господарку! Ви обрали недолугі методи боротьби. Закон каже чітко, – якщо є приватна будівля, – має бути земельна ділянка. Нема землі – це порушення закону. Наші працівники не хочуть сидіти в тюрмі. Не дадуть нам землю, – то нам доведеться закривати видобуток і припиняти роботу. Що ви робите? Ви ще не створили свого, а вже розвалюєте існуюче” – виступив керівник ГРЕС (від ПрАТ “Трускавецькурорт”) Андрій Тарнавський.

 

Погодити продовження договору оренди на десять років депутатському корпусу не вдалось, – голосів для цього практично не знайшлося. Тому на розгляд сесії було подано пропозицію продовжити оренду на один рік. 16 депутатів висловились “за” та погодили продовження договору оренди “Трускавецькурорту” на один рік. В такому випадку скарбниця не втратить надходжень, а місто матиме достатньо часу на відновлення роботи комунальної ГРЕС. Задля того, щоб перебрати видобуток мінеральних вод у власні руки.

Нагадаю:  сьогодні міський бюджет отримує близько 42 мільйони гривень в рік за оренду земель. З них 12 мільйонів сплачує ПрАТ “Трускавецькурорт”.

Ніна ФЕДЬКО

Джерело – ТІС