За повідомленням порталу  «Європейська правда», про це зазначено на офіційному сайті альянсу в розділі, присвяченому розширенню НАТО: «На цей момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна».

Також подано й  роз’яснення  статусу країни-аспіранта (Aspirant country), який віднині матиме  Україна:«Країни, які задекларували інтерес у приєднанні до Альянсу, спершу отримують запрошення долучитися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їх прагнення до членства та пов’язаних із цим реформ».

За словами «Європейської мправди», досі в Альянсі офіційно не визнавали  прагнення України набути  членство в НАТО. Донедавна  на сайті НАТО підкреслювали, що Україна «не має формальних прагнень до членства».

За інформацією «ЄП», це питання було порушено також  на перемовинах  Президента Порошенка та Генсека Столтенберґа цьогоріч у лютому.

Тоді ж в Альянсі пояснили, чому НАТО не надає Україні новий статус.

Проте  увечері минулої п’ятниця  офіційний сайт альянсу оновив сторінку «розширення» і додавши до переліку «країн-аспірантів» Україну.

Оновлено й присвячений Україні. Розділ сайту. В нього додали блок про рішення Верховної Ради від восьмого  червня щодо членства в НАТО як стратегічної мети України.

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе пояснила, що в п’ятницю відбулися її перемовини щодо цього із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

Власне внаслідок цих перемовин  в Північноатлантичному  Альянсі погодилися визнати прагнення України.