В програмі – знайомство з соціальною роботою в наших центрах надання допомоги людям з особливими потребами, обмін досвідом у цій царині, також бельгійські студенти ознайомляться з тим, як організована в нас волонтерська соціальна діяльність і як викладається в нас соціальна робота, а також як готують (на біолого-природничому факультеті  ) медсестер для роботи з неповносправними.

Як пояснив декан соціально-гуманітарного факультету ДДПУ імені Франка Ігор Гриник, в проекті, що триватиме тиждень, до п’ятниці, візьмуть також і студенти-бельгійці, котрі перебувають на соціально-гуманітарному факультеті на семестровому навчанні:

– Зараз троє студенток з університету прикладних наук зі спеціальности «соціальна робота»  перебувають на семестровому навчанні  на нашому факультеті. Вони вивчають досвід організації соціальної роботи в Україні, працюють на базі Благодійного Фонду «Карітас» СДЄ УГКЦ та реабілітаційного центру «Назарет», знайомляться з роботою установ надання соціальних послуг, відвідують заняття на факультеті й пишуть підсумкову кваліфікаційну роботу. Триватиме їхнє навчання до травня – сказав  Ігор Миронович.

Дрогобич не вперше приймає на навчання майбутніх соціальних працівників з Бельгії. Торік так само троє бельгійців були на студіях на соціумі. А сьогодні наші студенти зі спеціальностей «соціальна робота» та «дошкільна освіта» проходять курс навчання в Кортрійку та Брюґґе. Такий обмін відбувається в рамках програми академічної мобільності «Еразмус +» (право на  участь у програмі, за словами професора Тетяни Логвиненко, дрогобицький виш виборов у не простій конкурентній боротьби з чотирма вишами, серед яких були й столичні).

Що ж до того, що відбуватиметься  у Франковому університеті нинішнього тижня, то, як зазначив декан Ігор Гриник, – це спільний проект (він має назву голландською мовою «Mantelluisteren) » університету прикладних наук «Vives», соціально-гуманітарного факультету та біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка з волонтерської діяльности та допомоги людям з обмеженими можливостями.

Протягом тижня студенти вислухають низку лекцій, також вони працюватимуть над проблемою, вивчатимуть досвід, як відбувається робота в центрах соціальної допомоги та реабілітації на Дрогобиччині, обмінюватимуться досвідом.

В п’ятницю, 23 березня відбудеться підведення підсумку чергового дрогобицько-фламандського тижня та вручення сертифікатів.

Ро0зпочався ж візит бельгійських гостей із вчорашньої зустрічі учасників із керівництвом ДДПУ, яка відбулася в авдиторії імені ректора, професора Василя Надім’янова у головному корпусі університету.

Ректор вишу професор Надія Скотна та проректор з міжнародної співпраці доцент Юрій Вовк розповіли про університет, про важливість багатолітніх партнерських взаємин з бельгійськими партнерами. Доценти Ігор Гриник та Світлана Волошанська й лектор з Брюґґе Світлана Мусіна детально розповіли про програму перебування бельгійської делегації.

Відтак Світлана Мусіна, вже на біолого-природничому факультеті, виголосила лекцію про догляд вдома та презентувала проект .

Опісля учасники проекту побували в родинах, в яких є діти з особливими потребами. Також відвідали вони Трускавець, де їх приймав тамтешній міський голова Андрій Кульчинський.

Сьогодні на соціально-гуманітарному факультеті лекції про волонтерську роботу у бельгійській Фландрії та на Дрогобиччині прочитали Ліз Петільйон (Бельгія) та доцент, заступник декана соціально-гуманітарного факультету Орест Гук.

Відтак відбулася зустріч з Почесним консулом Королівства Бельгія Ярославом Гарцулою, який прибув до Дрогобича з дружиною, та першим помічником Консула Лесею Надольською. Йшлося про сьогоднішній період взаємин дрогобичан з партнерами у Фландрії та їх перспективи.

Пан Гарцула ознайомив присутніх про роботу Консульства, про українсько-бельгійські контакти та співпрацю на теренах Західного реґіону. Світлані Мусіній дипломат вручив свою, видану торік книгу «Бельгія, така далека, така близька…»

Принагідно, що нам було вельми приємно, пан Ярослав відзначив значний внесок нашого видання у промоцію дрогобицько-бельгійської співпраці…

Того ж дня учасники проекту знайомилися з Самбірським медичним училищем.

Завтра мають вони відвідати  обласний центра реабілітації інвалідів «Сонечко», побували в Товаристві захисту дітей-інвалідів «Надія»…

Попереду ще чимало праці, візитів, навчання та контактів. Сподіваймося, що й цей, як і попередні, проект україно-бельгійської співпраці буде успішним.

Світлини автора