Щоправда, іноді чимало що робиться в нас не завдяки, а всупереч, адже є ще достатнього такого, що потребує поважних змін, а то й порятунку, коли йдеться про фасади, хідники тощо..

Та н ні йдеться не про це. Про те, що знати Дрогобич, розуміти феномен «міста файної акустики»,»найдивнішого» в Галичині, треба й нашим найменшим. То ж і виникла в керівника ТІЦу історика Ігора Чави з однодумцями створити ще одну дрогобицьку мапу , цього разу – для найменших мешканців міста.

Вчора, 29 березня в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина (яку, завдяки світлої пам’яти професорові Владиславові Панасові,  знаємо як Віллу Б’янки з оповідання Шульца) було презентовано «Дитячу мапу» для малечі та її батьків.

Захід пройшов вельми жваво, цікаво, розповідав про місто та саму карту Дзиґармайстер з вежі Дрогобицької Ратуші (Ігор Дьорка). Також про проект говорили директор Комунального підприємства «ТІЦ Дрогобича» Ігор Чава, голова ГО «Україна – це ти» Наталія Дорошенко (саме ця інституція надала підтримку та сприяння цікавому проекту), художниця, що оформила мапу Зоряна Кардаш. Бракувало лише ще одного з ініціаторів створення мапи автора тексту Андрія Юркевича, який був у закордонному відрядженні.

Як наголосив історик Ігор Чава, «з огляду на те, що до ТІЦу часто приходять батьки з дітьми, у нас виникла ідея виготовити мапу, яка б презентувала Дрогобич для наймолодших мешканців міста.

Нашу  ініціативу підтримала громадська організація «Україна — це Ти». Малювала цю карту Зоряна Кардаш, текст створив  Андрій Юркевич. Загалом на мапі відображено 32 найцікавіші об’єкти, які, як на нас, будуть цікаві не лише дітям, а й батькам. Тож сподіваємося, що прОходи  дітей з батьками завдяки нашій  мапі будуть цікавими та пізнавальними. Отримати мапу можна в нашому центрі».

На завершення презентації кожен присутній на заході малюк отримав нову мапу міста, а також отримав змогу сфотографуватися з організаторами презентації та Дзиґармайстром.

Дійсно ще один гарний подарунок отримали й міщани, й подорожні. Сподіваймося, що незначні помилки та неточності у наступному накладі мапи автори виправлять…

Після презентації кожній дитині Годинникар вручив мапу міста, а відтак на завершення заходу відбулася фотосесія дітей, батьків, Годинникаря та організаторів дійства.

Світлини автора