Благовіщення в церквах східного обряду припадає на сьоме квітня. Свято є неперехідним, його дата пов’язана з датою Різдва: між Благовіщенням і Різдвом рівно дев’ять місяців.

На свято Благовіщення Церква згадує, як Пресвятій Діві явився архангел Гавриїл і повідомив, що вона має народити Сина Божого.

До 14 років Марія виховувалася при храмі, а по досягненні  повноліття була заручена з Йосифом. У його будинку   вона вела тихе молитовне життя, до того ж   зберігала  цноту . І тому вона здивувалася, як може народити, якщо не знає чоловіка.

Архангел пояснив їй: “Дух Святий зійде на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе”. Марія смиренно відповіла: “Се раба Господня, нехай буде мені по слові Твоєму”. Власне саме ця подія започатковує Євангельську історію.

Згода і готовність Пречистої Богородиці прийняти все, що було приготоване їй, –  приклад для кожного християнина, якими мають бути відносини людини і Бога. Їх зміст укладений у співпраці, тобто не тільки прийнятті Волі Божої, а й прояві власної доброї волі на шляху до Господа.

Найчастіше Благовіщення відзначають  у дні Великого посту. На це свято (лише не у  Страсний тиждень), пост послаблюється і дозволено споживати  рибу.

2018 року Благовіщення припадає на суботунапередодні Великодня.