Свято  збігається з  днем  народження Ганса Крістіана Андерсена – на знак  любови, вдячности та пошани  до великого данського казкаря, чи не найвідомішого на планеті  письменників, що творили  для дітей.  Саме він наголошував:  «Казка – це те золото, що блищить золотом в дитячих оченятах»…

Цього ж дня  також  відбувається і урочиста церемонія нагородження найкращих дитячих письменників та художників премією імені  Андерсена. Засновано її  ще в 1956 року  з ініціативи Єлли Лепман.

Вона підкреслювала «Дайте дітям книги, і ви дасте їм крила». Й нині ці слова вже знає мало не весь світ.

Головним же завданням сьогоднішнього свята є популяризація дитячого читання як ефективного інструменту духовного та інтелектуального розвитку.

Дитячі книги – це не тільки література, коли всім смішно, кумедно або забавно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, перед якими постає картина світу в різноманітних життєвих ситуаціях…

Чимало персонажів літератури для дітей – Пітер Пен, Маленький Принц, Гаррі Потер, цапок Матолек (автор якого – уродженець галицького Стрия) та десятки інших давно вже є улюбленцями не лише найменших, але їхніх батьків.

Сьогодні ми засилаємо вітання нашим читачам  їхній малечі з гарним і потрібним святом, а з ними разом  і тим,  хто, відчиняє  дітям та підліткам нашим велкий світ літератури й друкує для них яскраві книжки – видавцям зі  «Старого лева»,  «А-ба-би-га-ла-ма-ги», «Чорних оввець», «Духу і «Літери» й зичить гараздів, натхнення й нових відкриттів у безмежному різнобарвному літературному  всесвіті.