Маю нині запитання до влади Дрогобича – міського голови, його команди, депутатського корпусу!.

На мою електронну пошту (як до автора концепції дендропарку) надійшов лист із Бельгії від провідного і відомого ландшафтного архітектора цієї країни, друга нашого університету H. B., у якому він запитує про ситуацію з виділенням землі для  дендропарку й висловлює хвилювання з цього приводу, бо почув:  щось недобре робиться довкола парку.

Нагадаю:   бельгійські колеги Дрогобицького державного педуніверситету імені Франка готові були долучитися до реалізації проекту дендропарку позаду будівлі біолого-природничого факультету нашого вишу.

Бельгійці навіть влаштували  стажування двох студентів-дрогобичан  в університеті VIVES, які привезли проект  намірів та Концепт екопарку.

Згаданий ландшафтний архітектор спеціально восени 2017 року приїздив, щоб оглянути майбутній об’єкт. Ми, його, дуже зайнятого чоловіка “запалили” нашою ідеєю дендропарку, і, він погодився  розробити проект, а також провести додаткові навчання на реальних подібних об’єктах у Європі.

Не кажу вже про  про те, що є люди – бельгійські друзі Дрогобицького педуніверситету – , які готові були шукати фінансування дендропарку для громади Дрогобича. Що готовий був надати сприяння Амбасадор Королівства Бельгія Люк Якобс.

І ось, що з того вийшло. Внаслідок незрозумілих “порухів” та маніпуляцій із  прямокутної земельної ділянки 0,65 гектара сесія Дрогобицької міської ради напередодні  Нового року (оце вже подарунок громаді!), у грудні, виділяє “обгризений” клапоть 0, 34 гектара, на якій наш  проект реалізувати неможливо.

Тож  скакажіть мені будь-ласка, пане голово, заступники голови, депутати чи будь-хто,… яку відповідь я маю дати пану архітектору з Бельгії? Як маю вчинити?

Два дні я йому не відписую, бо  що маю сказати, щоб його не вивернуло  від побаченого плану, щоб його не знудило від України і українців?

Мені особисто вкрай соромно перед бельгійцями, а вам…? Чи спите спокійно? І як вам вдалося приспати сумління?

А ось і “обгризений” план під дендропарк (виділено жирним).

Світлина від Myron  Zeitler.

 

Світлина від Myron  Zeitler.

Конфігурація ділянки сама свідчить про себе.
Наш видатний сучасник, письменник Юрій Андрухович якось, порівнюючи гарно впорядковані причепурені міста, села, обійстя Західної Європи, де все рівненько і гарно, сказав, що коли в’їздиш  до України кидається в очі “розхристаний ландшафт”. Такий цікавий вираз використав майстер слова.
Тож,  як на мене, ця ділянка – у вигляді багатьох ламаних і кривульок –  підпадає під нову концепцію дендропарку –  “Розхристаний ландшафт” за Андруховичем.

Мирон ЦАЙТЛЕР