Демонструватимуть свою вправність та майстерність і змагатимуться за звання найкращих учні-початківці так і студенти середніх та вищих навчальних закладів у сольному та колективному музикуванні.

У складі журі –  провідні виконавці, дириґенти, педагоги та композитори з України (А.Сташевський, І.Саєнко, Я.Олексів, С.Максимов, М.Дмитришин Ю. Чумак, В.Чумак,), Італії (В.Зубицький), Білорусії (М.Сєврюков та Т.Антіпов), Литви (Е.Габніс та Г.Бальчюнас), Чехії (М.Халмова), Польщі (Я.Круль), Іспанії (Г.Хемоса).

Також у  рамках конкурсу відбудеться Третя міжнародна науково-практична конференція “Музичне мистецтво ХХІ століття – історія, теорія, практика” за участі музикологів України, Польщі, Білорусії, Литви, Латвії, Словаччини, Іспанії, інших країн. Цей захід  внесено до плану роботи Міністерства освіти  науки України на 2018 рік.

Також, відбудуться прем’єрні  концерти та лекції та майстер-класи. Медія-підтримку  цьогорічному  конкурсу наддали  Українське радіо “Культура”, Живе радіо “Воскресіння”, Перший канал Національного радіо та телебачення «UA:Перший», портал академічних конкурсів України «Music-Review Ukraine», «Gold Accordion», АВВиА.by та Дрогобицька інтернет-ґазета «Майдан».

До речі, про конкурс, який уже є широко відомим, один організаторів конкурсу доцент Інституту музичного мистецтва ДДПУ імені Франка Андрій Душний у столиці в прямих ефірах на радіо «Культура» (з Надією Радкевич) та Живому радіо «Воскресіння” (із Надією Бабій) спільно з  артистом Квартету баяністів імені Різоля Національної філармонії України, учасником «Kyiv Classic Accordion duo» Ігорем Саєнком детально розповіли про Дрогобицький конкурс-фестиваль й ці розмови в етері українського радіо вже набули широкого резонансу й в музичній спільноті, й в шанувальників акордеонного музичного мистецтва.

Світлина від Ґазета "Майдан".