Відповідні вимоги висловлені  у листах, надісланих голові Львівської ОДА Олегу Синютці та меру міста Андрію Садовому.

Організація стурбована сплеском насильства з боку радикальних угруповань, що відбувся восьмого  березня та численними нападами, що тривають і дотепер.

“Восьмого березня 2018 року у  Львові низка радикальних угруповань, зокрема, «Азов» та «Правий сектор» здійснили напад на учасниць публічної акції, присвяченої Міжнародному дню прав жінок. Крім того, представники названих угрупувань навіть вдались до блокування громадського транспорту, в якому знаходилися учасників та учасниць акції після її завершення.

Один з активістів внаслідок нападу зазнав травм голови, в результаті яких навіть частково втратив пам’ять. За нашими даними за вчинення нападів восьмого березня поліцією не було затримано будь-кого з представників радикальних угрупувань. Натомість поліція на початку заходу намагалася затримати активістів та активісток, що брали участь у відзначенні Міжнародного дня прав людини, тобто тих, проти кого, власне, і вчинялися напади радикальними угрупованнями.

Таким чином, поліція не лише не забезпечила безпеку під час проведення мирного заходу з нагоди Міжнародного дня прав жінок і не вжила належних заходів щодо притягнення до відповідальності винних у зриві заходу, але й певною мірою допомагала радикальним угрупуванням зірвати проведення мирної акції” – йдеться у листі.

Правозахисники звернулися до Андрія Садового та Олега Синютки із вимогою:

Дати публічну оцінку  нападам з боку радикальних угруповань, що відбувались воьмого березня та в подальші дні, а також діям поліції щодо незабезпечення права на свободу мирних зібрань та непритягнення до відповідальності винних у зриві мирної акції.

У межах наданих чинним законодавством повноважень вжити усіх заходів щодо сприяння розслідуванню випадків нападів з боку радикальних угрупувань.

Докласти всіх зусиль для забезпечення безпеки громадян.

Аналогічні звернення були також надіслані очільникам Закарпатської області та міст Ужгород,  Харків, Київ, Івано-Франківськ та керівництву відповідних областей.

Марія ГУР’ЄВА, спеціалістка речниця  “Amnesty International Україна”