Біля будівлі колишньої міської державної чоловічої гімназії, нині –  головного  корпусу Франкового вишу було висаджено перші дві магнолії.

Учасники акції зазначили, що завдяки цій громадській ініціативі місто стане більш зеленим, погарнішає, й мандрівний люд приваблюватимуть екзотичні південні деревця. Зрештою  «Дрогобич – місто магнолій» повертає Дрогобичу славу міста, котре колись було справді зеленим, в якому квітли не лише магнолії, але й були сотні розкішних форзицій, мало не на кожній центральній вулиці – чудові квітники…

Мирослав Маринович по тому, як власноруч висадив на вулиці Франка «своє» дерево» мовив: «Для мене в юності Дрогобич асоціювався саме з магнолією. Тією, що вже понад століття росте тут неподалік. Я часто ходив туди помилуватися її дивовижною красою. Нині я вдячний усім хто ініціював акцією та долучився до неї Це справді – свято для міста, й те, що робиться зараз, робиться й для прийдешніх поколінь».

Надія Скотна закликала краян поставитися до наших «нових співгромадян» з любов’ю та турботою,  а також  долучитися до акції з озеленення міста й висловила надію, що нічия недобра рука не знищить щойно посаджені дерева. Зазначу, що якщо якийсь рагулюватого штибу вандал й захоче вкрасти деревце, навряд чи це вдасться: Хосе Турчик, котрий знається на тому, як захистити молоді саджанці, убезпечив молоді магнолії від того, щоби можна було їх вирвати чи викопати (має громадський активіст своє ноу гау).

Того ж дня було також висаджено ще одну магнолію біля Народного дому імені Франка.

Відтак – з десяток деревець – з ініціативи ректора ДДПУ – з’явилися біля навчальних корпусів університету.

Невдовзі магнолії  прикрасять й інші місця в місті. «Магнолія challenge” триває..

Світлини автора.