Лапароскопія —  операція на внутрішніх органах через невеличкі розрізи. До черевної порожнини проникають спеціальним оптичним приладом — лапароскопом. Це – трубка, що  має систему лінз і приєднана до відеокамери. Зображення з камери виводять  на монітор. Через розрізи вводять також мініатюрні хірургічні інструменти. Хірург під час операції бачить  операційне поле на екрані монітора. Га думку медиків такі операції  мають суттєві переваги: по них не залишається великих шрамів, вони не є травматичними, післяопераційний період триває зазвичай не більше  трьох діб.

Операцію лапароскопічним методом впродовж чотирьох з половиною годин у Трускавці провели 21 квітня. Працювала браигада хіругів , яка складалась із Володимира Кулини та Богдана Куцика та урологи –  лікар Михайло Босак під керівництвом завідувача урологічним відділенням Трускавецької лікарні Ігоря Деркача.

Пацієнтка, якій провели операцію, – американка українського походження. Місяць тому 52-річна жінка відпочивала на курорті. Після медичного обстеження в санаторії  у неї виявили нагноєння нирки та скерували на огляд у міську лікарню. Там медики діагностували  лівобічний термінальний гідронефроз, відтак  зробили пацієнтці дренаж та пояснили, що нирка перестала функціонувати. Постало питання проведення термінової операції з її видалення. Під час повного обстеження з’ясувалось, що в жінки  також є проблеми з жовчним міхуром, Тож було вирішено  провести подвійну операцію.

Унікальне хірургічне втручання контролював   завідувач урологічним відділенням Львівської обласної клінічної лікарні, доцент кафедри урології Львівського медичного університету імені Данила Галицького Роман Шеремет.

Сьогодні пацієнтка знаходиться під наглядом лікарів, почувається добре.

Трускавецькі лікарі продемонстрували високий рівень професіоналізму, тож у Трускавця з’явилися шанси стати ще одним  центром сучасної хірургії.