Зазначений жанр сюрреалізму дозволяє експериментувати як із візуальною формою так і зі способом існування акторів. У п’єсі близько шістдесяти  персонажів і всього десять акторів, кожен приміряє на собі п’ять-сім образів.

Графіті – яскраві сміливі малюнки, що перенесені зі стін будівель на сцену – невід’ємна складова вистави. Разом із відомим поп-арт художником Сергієм Якіменком автори вистави інтегрують вуличну культуру в театральний простір.

Для режисера Артема Вусика, відомого львів’янам пластичними виставами «Перетворення» і «Любов)» у театрі Лесі Українки, це перша львівська вистава, у якій використовується текст.

«Важливий акцент у виставі ми робимо на хореографію. Але текст Андієвської дуже потужний,  – зазначає режисер. – І нам важливо було познайомити з ним глядача. Пластика не замінює текст, а доповнює його, розкриваючи сенси не лише дорослій, але й підлітковій аудиторії».

Разом з Артемом Вусиком фантазують на тему «Джалапіти» Ніна Хижна (хореографія), заслужений діяч мистецтв України Мар’ян Савіцький (простір та костюми) та Сергій Якіменко (графіті).

У «Джалапіті» задіяні актори театру: Юрій Курило, Марія Самсонова, Богдан Балко, Наталія Алексеєнко, Михайло Понзель, Ірина Занік, Мар’яна Кривдик, Олександр Трифонюк, Роман Скоровський, Олександр Чешеров.

Довідка:

Артем Вусик – режисер і актор, один із засновників харківського театру «Прекрасні Квіти». Учасник багатьох театральних фестивалів в Україні та поза її межами, зокрема «JULA» (Мюнхен, Німеччина), “Scheune Schaubuden Sommer» (Дрезден, Німеччина),  Ukrainische kulturtage (Нюрнберг, Німеччина), «Курбалессія» (Харків, Україна), Wschod kultury (Ряшів, Польща), “Gardzienice” (Польща), ГОГОЛЬFEST (Київ, Україна) тощо. 2014 року вистава «ЖИР», співавтором якої є Артем Вусик, уперше представляла Україну на міжнародному фестивалі FIA в Коста-Ріці.

 

Емма Андієвська – відома українська письменниця, поетеса і художниця, яка працює у стилі сюрреалізму та герметизму. Має багато відзнак, зокрема літературна  премія Фонда Ємельяна і Тетяни Антонович за «Роман про людське призначення», орден «За інтелектуальну мужність» журнала «Ї», міжнародна літературна премія ім Миколи Гоголя «Тріумф», премія «Глодоський скарб», лавреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Сергій Якіменко – молодий український художник, ілюстратор, графітчик. Один з небагатьох українських художників, який працює в жанрі коміксів. Номінант престижної премії PinchukArtCentre 2015. Виставки його проектів відбувалися в художніх галереях Києва та Харкова (Unlimited Art Foundation,  PinchukArtCentre  та ін).

Вперше твір «Джалапіта» був виданий в Нью-Йорку 1962 року, 2006 року перевиданий в Україні.

Вистава відбудеться за підтримки Управління культури Департаменту розвитку Львівської міської ради.

Діана ХОДЯЧИХ,

завідувачка літературно-драматургічної частини Першого театру