У своїй презентації «Єврореґіони як метод впровадження міжреґіональної співпраці» Олександр Ганущин наголосив, що місія діяльності Асоціації «Єврореґіон «Карпати – Україна» полягає в наближенні стандартів життя в українських Карпатах до тих, що панують у ЄС. «Маємо на увазі широкий спектр питань – від екології, збереження спадщини, стандартів безпеки, доступності як інфраструктурної так і у наданні послуг. Практичною реалізацію цієї місії ми вважаємо конкретні проекти», – сказав голова Львівської обласної ради.

За словами Олександра Ганущина, окрім людського ресурсу у вигляді проектного менеджменту, «Єврореґіон «Карпати – Україна» опирається на членські внески своїх членів і вже сьогодні має найбільший бюджет на поточні видатки серед інших асоціацій в Україні.

«Проте головні ресурси, за рахунок яких ми реалізовуємо задумані проекти, – це кошти українських місцевого і державного бюджетів, можливості програм транскордонного співробітництва і донорські фонди, що працюють в Україні і країнах сусідів, дипломатичних представництв і українського бізнесу. Останній поділяє нашу місію, і частка бізнесу в окремих проектах Асоціації «Єврорегіон-Карпати Україна» є понад 50 відсотків», – поінформував він.

Як наголосив Олександр Ганущин, упродовж двох останніх років відбувався перехід від точкових проектів, до проектів котрі реалізовуються мережею, у двох і більше локаціях, що знаходяться у різних регіонах України і країнах сусідів.

«Оскільки провідною для нас є Карпатська тематика, то перший проект – Карпатський мережа. Ми здобули важку перемогу в конкурсі, котрий проводився Мінрегіонбудом, на 48 мільйонів гривень , це кошти ЄС, закладені  в державний бюджет України. Ми будемо:

– напрацьовувати спільний документ у вигляді Карпатської стратегії для 4 областей України;

– реалізовувати через конкурс 16 невеликих проектів сфокусованих на специфічних карпатських проблемах;

– проводити форуми і обговорення найбільш актуальних питань для Українських Карпат

– будувати Перший в Україні Карпатський конґрес-хол для проведення аналогічних форумів як нинішній.

Проект цей на три роки, обласні орган місцевого самоврядування співфінансують його на рівні десяти відсотків.

Другий проект, теж прив’язаний до Карпат, – це конкурс малих ініціатив карпатських громад, розрахований на органи місцевого самоврядування чотирьох областей, що входять до складу ЄКУ. Чотири  пріоритети, максимальний розмір гранту 250 тисяч  гривень, співфінансування заявника не менше 25 відсотків. На сьогодні закумульвано шість мільярдів гривень у  бюджетах  трьох областей – Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей», – розповів голова облради.

Крім того, Олександр Ганущин презентував і два інші проекти: “Міжрегіональна співпраця з Луганською областю України. Адмініструємо малі ґранти освітніх та культурних обмінів на суму до 50 тисяч гривень та конкурс співпраці у сфері ЗМІ до 100 тисяч гривень. Також «Єврорегіон «Карпати – Україна» адмініструє спільно з Міністерством освіти і науки України проект за кошти ЄС на 13 мільйонів гривень. Це 15 шкіл Львівської області і 15 шкіл Луганської області встановлюють партнерські стосунки, обмінюються вчителями та покращують інфраструктуру», – поділився з присутніми очільник облради Львівщини.

Далі Олександр Ганущин розповів про транскордонну співпрацю: «У рамках конкурсу Pl-By-UA 2013-2020 маємо виграні два проекти, де «Єврореґіон «Карпати – Україна» є головним партнером (розмір гранту ЄС 3 549 917,12 євро); чотири  проекти, в яких Асоціація є партнером; шість проектів виграних органами місцевого самоврядування членами Асоціації, та три проекти, виграні організаціями, яких ми консультували (Служба автомобільних доріг, лікарня «Охматдит»). Зараз активно готуємося до подачі документів на транскордонну програму «Україна-Румунія»», – наголосив він.

Як підкреслив Олександр Ганущин, сьогодні на просторі принаймні західної частини України, що безпосередньо межує з країнами ЄС, Асоціація «Єврореґіон «Карпати – Україна» є лідером по проектах з міжреґіонального та транскордонного співробітництва.

«Кошти бюджетів, кошти ЄС і бізнес підтримували і підтримують нас. Маємо велику надію, що так як свого часу ЄС пішов на зустріч двом східним областям і виділив 50 мільйонів євро на програму «ЄС – сходу України», так і Карпатський реґіон України буде бенефіціаром наступного пілотного проекту. Саме на це ми сьогодні спрямовуємо наші основні зусилля, і вважаємо, що окрема програма для українських регіонів об’єднаних Карпатами має право на життя», – підсумував голова Львівської обласної ради.

Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради