Андрій Крищенко розповів, що Національна поліція України проводить розслідування за фактом скоєного злочину. Слідчим відділом Голосіївського управління поліції після проведення першочергової перевірки розпочато кримінальні провадження за ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) та ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Андрій Крищенко запевнив, що працівники поліції проводять усі необхідні оперативно-розшукові заходи та слідчі дії для встановлення правопорушників, а також превентивні заходи в інших районах м. Києва, щоб подібні інциденти не повторилися.

Сергій Князєв запропонував створити робочу групу з питань прав ромів при Національній поліції України за участі правозахисних та ромських організацій. Також слушною видається його пропозиція працевлаштування представників ромів у Національній поліції України для покращення комунікації з ромською громадою.

Спілкування з керівництвом Національної поліції вселяє надію, що розслідування злочину буде результативним, а подібні інциденти не повторюватимуться.

Увага: Просимо жертв та свідків інциденту на Лисій Горі звертатися до громадської приймальні УГСПЛ за телефонами: (044) 383 95 19, (094) 928 65 19, а також до столичної поліції для надання свідчень. Телефон безкоштовної гарячої лінії 0-800-50-02-02.

Джерело