Знайомтеся, це – Світлана Поваляєва, письменниця, поетка. Вона – одна з героїнь нашого проекту про мам, які чекали або чекають своїх дітей з війни. Син Світлани Василь – старший солдат батальйону Кульчицького, перед тим служив у 93-й бригаді.
***
«Син рвався на війну з самого початку, хлопці з «Айдару» його відмовили, йому 17 років було… – згадує Світлана. – Але ДАП став останньою краплею. Домовився з хлопцями, сказав брату, що йде воювати, брат під великим секретом розповів мені – довго сушила голову, як сказати, що я все знаю… «Екіпу» у нього взагалі не було, ні форми, ні теплих речей, ні броника, ні каски, ні спальника, ще й у родині тоді була фінансова скрута. За кілька годин мої друзі повністю його екіпірували – це було просто неймовірно: все дістали, від аптечки до каски, навіть тактичні рукавички й окуляри – і таке все крутезне, що аж самій на війну захотілося! Ну, я все це вивалила і кажу: «Молодець, сину, що ти босий пішки на війну зібрався, але тут от друзі тобі трохи ніштяків зібрали!». Багато про що дізнавалася постфактум – про Піски, наприклад. Про те, що військкомат його не брав. Але це, здається, типова чоловіча поведінка – поменше говорити мамам і дружинам, щоб не хвилювалися».

Мати згадує, що найважче було у 2015-му. Товаришує з кількома його побратимами, з якими звела служба у 93-й – влітку приїжджають гостювати на дачу.

«Ще рік тому надсилали всім усе – від шкарпеток до аптечок, навіть лантухи для облаштування позицій, – говорить письменниця. – Зараз вони самі собі дають раду. Є волонтерська група «Ми для війська» – її створила моя близька подруга Таня Давиденко – через неї допомагаємо потроху тим, хто потребує».

«Знаєте, найдивніше те, що мій син зовсім не змінився. У нього великий запас міцності й відмінне почуття гумору. Любимо одне одного, без потреби не грузимо: я знаю, якщо довго не телефонує, значить, просто нема зв’язку, і все добре. На мене особисто війна вплинула катастрофічно – чотири роки руйнівної затяжної депресії, але наче минулося. Молодший син Роман також збирається до війська, тож розслаблятися рано!».

Врятувати життя військових та прискорити перемогу може кожен із нас тут: https://goo.gl/6NNhw9

Олена МАКСИМЕНКО,
Фонд «Повернись живим»