Нашу пропозицію про перенесення вихідного дня з 9 травня на 8-е залишається актуальним. Україні слід відзначати річницю завершення Другої світової війни в Європі разом з усією Європою, тому треба говорити про 8 травня як про вихідному дні. І ми будемо намагатися і надалі пропонувати цю ідею. Крім того, ми чудово розуміємо, що, на жаль, 9 травня є радянським спадком, і його використовують різні проросійські і прорадянські ліві сили зовсім не для вшанування тих людей, які перемогли нацизм, а щоб нагадати про себе. Відповідно, дев’яте травня, вихідний день, на жаль, перетворилося на прекрасний формат для всіляких лівих чи проросійських провокацій.

Ми працюємо над тим, щоб Верховна Рада підтримала таке рішення, і сподіваємося, що підтримка буде. Публічно ми таку ініціативу вже висловили – підготували відповідний законопроект. Ми подали його на погодження Міністерству культури. На жаль, там ще не підтримали цей законопроект. Якщо нам не вдасться переконати Міністерство культури, то ми будемо працювати з окремими депутатами і подавати його як депутатський.

З першим травня наша ідея вже втілена: частина нашого законопроекту передбачала скасування вихідного другого  травня і переформатування першого  травня Міжнародного дня солідарності трудящих в День праці. Це було зроблено наприкінці минулого року. Скасування першого травня як вихідного була в нашому першому реченні, у першому законопроекті. Але під час досить бурхливої дискусії з представниками громадськости ми вирішили піти на компроміс і все ж залишити перше травня вихідним днем.

Звісно, я не можу бути задоволеним декомунізацією свят, бо ключовий законопроект, який підготували, наразі не ухвалений і залишається в переважно  в сфері ідей, за винятком нашого успіху з друним  травня. Тож ще є над чим працювати. Всі наші ідеї, які стосуються впорядкування календаря державних дат – і не тільки, скажімо, декомунізації календаря, – викладені в цьому нашому законопроекті.

Він, крім усього іншого, ще й наводить нарешті порядок щодо того, хто і які свята повинен визначати, адже поки що є певний хаос між Верховною Радою і Президентом України. Ще одне важливе положення стосується перенесення вихідних, якщо вони випадають на суботу або неділю. Цього року у нас знову є чотири вихідних, які з цим пов’язані. У нашому законопроекті ми відмовляємося від цієї традиції. Отже, це також зменшило б кількість вихідних днів у році.

Наше бачення, як слід змінити календар, щоб він був сучасним і згуртовував Україну, і ми виклали в цьому законопроекті. Сподіваємося, коли заколн буде ухалено , буде порядок у цій сфері.

Джерело