Капітуляція Німеччини та припинення вогню всіма підрозділами Вермахту, Люфтваффе, Кріґсмаріне і всіх інших німецьких збройних формувань набрала чинности  восьмого  травня о 23:01 (за середньоєвропейським часом).

Текст документу  було написано англійською мовою і лише  цей текст є офіційним. Жодної російської чи французької редакції.

Після підписання Акту Сталін оскаженів і відмовився визнавати його. На його вимогу Акт ще раз підписували у Карлсгості восьмого травня. З німецької сторони “підписував” Акт фельдмаршал Кейтель, з радянської – маршал Жуков. Зі сторони союзників: заступник головнокомандувача союзних експедиційних сил британський маршал Артур Теддер. В ролі свідків свої підписи поставили американський генерал Карл Спаатс і француз – генерал Ж. де Латрі де Тассіньї. Кажуть, Кейтель здивувався, коли побачив француза, – “як, ЦІ, також нас перемогли?!”…

Про капітуляцію Німеччини в Радянському Союзі оголосили тільки дев’ятого травня… Тільки 9-го…. На момент підписання Акту в присутності Жукова Кейтель вже був ніхто. Німецького Райху не існувало, Акт про капітуляцію вже добу діяв.

Дев’яте  травня – брехня і бутафорія. Фальш.

Мак пам’ятає.
Не забудьмо й ми.
Ніколи знову.
Ні Берліну ні Москві – ні прощення, ні забуття.

Володимир БАРАНЯК