Для створення музею-скансену Укрнафта передасть на баланс Східницької селищної ради   виробничі приміщення колишнього другого нафтопромислу НГВУ «Бориславнафтогаз», які не використовуються. Це підтвердив заступник голови правління ПАТ «Укрнафта» Володимир Прокопів, із яким Східницький селищний голова   з цього приводу вів конкретну розмову щодо створення музею історії нафтовидобутку під час його останнього візиту до Борислава.

У коментарі з приводу створення у Східниці музею історії нафтовидобутку Володимир Прокопів підтвердив бажання Укрнафти передати на баланс Східницької селищної ради порожні   виробничі приміщення для створення музейної експозиції.

Посадовець зазначив, що сьогодні  в Укрнафті уже успішно працює Музей нафтопромислів Галичини на базі навчально-курсового комбінату НГВУ «Надвірнанафтогаз», де готують фахівців багатьох робітничих професій. У експозиції музею представлено документи та обладнання, що стосуються зародження та розвитку нафтової промисловості на Галичині у ХVIII – ХІХ століттях. Тож під час навчання майбутні нафтовики мають змогу ознайомитися із історією розвитку нафтовидобувної галузі на Прикарпатті та побачити в натуральному вигляді інструмент, який використовувався у різні часи для видобутку нафти.

«Тривалий  час, – наголошує Володимир Прокопів, – правління Укрнафти підтримувало  ідею створення подібного музею-скансену на базі бориславського НГВУ. Але потім порахували, що одного чинного музею в Надвірній для Укрнафти цілком досить. Але якщо б в одному із найстаріших нафтовидобувних районів подібний музей мала громада Східниці, то це було б цікаво і для туристів, і для численної армії відпочивальників, які приїздять на курорт. Місце для створення музею ми знайшли, і готові передати частину нашого майна для створення музею просто неба на баланс Східницької громади.

Щойно  майно Укрнафти буде виведено із податкового обтяження, ми безоплатно  передамо колишні виробничі корпуси та деяке застаріле виробниче обладнання колишнього другого нафтопромислу НГВУ «Бориславнафтогаз» Східницькій селищній раді для створення музею історії нафтовидобутку Галичини під відкритим небом.

Заступник голови правління Укрнафти також відзначив, що участь товариства у створенні музею-скансену історії нафтовидобутку Галичини у Східниці не обмежуватиметься лише безоплатною передачею колишніх виробничих приміщень під експозицію майбутнього музею. Правління Укрнафти має намір також допомогти східничанам в облаштуванні самої експозиції музею передачею східницькій громаді бурового  інструменту та деякого застарілого виробничого обладнання, що в різні часи використовувалося нафтовиками для видобутку нафти із земних надр.

Петро МАГУР, Leopolis.news