Підкреслюючи те, що присутність юдаїзму в християнстві зберігається, Франциск пішов далі Івана Павла ІІ, котрий назвав євреїв «старшими братами» християн. Франциск сказав, що він щоденно молиться словами псалмів Давидових, як єврей, а потім здійснює обряд євхаристії як християнин.

У великому інтерв’ю іспанській ґазеті «La Vanguardia» Понтифік висловив думку, що в діалозі  між юдаїзмом та християнством має бути дослідження юдейських коренів християнства й «розквіт юдаїзму в християнстві».

Папа визнав, що це надто непроста й вибухова тема, як він висловився, «гаряча бульби на», однак висловив впевненість, що «можна жити як брати». Папа висловився проти будь-якого релігійного фундаменталізму й заявив, що в його основі завжди є насилля, а в наші дні насилля «в ім’я Бога» є абсурдом.

Папа Франциск відповів і на запитання, що спонукало його вирушити в «око урагану» – на Близький Схід. За словами Папи, він поїхав тому, що його запросив Президент Перес, і, знаючи, що його президентський термін завершується, Понтифік змушений був поквапитися.

Він сказав, що кожен християнин має побувати на Святій Землі, адже  там «все почалось», там «небеса зійшли на землю», й «можна відчути, що на нас чекає в майбутньому житті, в Небесному Єрусалимі».

Джерело