Піст в ісламі – час духовного очищення, наближення до Бога та переосмислення прожитого життя. Вірні утримуються від їжі, пиття й подружніх інтимних стосунків від світанку до заходу сонця.

Однак Аллаг через свого Пророка застерігає людей: Якщо ж людина  не припинить брехати й чинити несправедливо,  Бог не потребує його відмови від їжі та пиття.

Зайняті  своїми буденними  справами, вірні мусульмани, водночас, служать Всевишньому особливо старанно, зосереджуються на молитві й духовному самовдосконаленні.

Піст навчає цінувати Божі дари, якими Всевишній щедро наділив людей і дав їм як благо. Усвідомлення цінности звиклих буденних благ виховує більш дбайливе до них ставлення, а також спонукає бути уважнішими до потреб знедолених.

Саме впродовж місяця  Рамадан мусульмани намагаються бути особливо щедрими, а колективні молитви й спільна участь в добрих справах єднають  їх, адже, як сказано в Корані, «віруючі, як чоловіки та жінки, – приятелі  одні одним;: вони закликають до заохочуваного та забороняють відразне, завершують молитву…» (Коран, 9:71, переклад з арабської  Михайла Якубовича).

Піст позитивно впливає на організм людини, через це Рамадан – місяць не лише духовного, але й фізичного очищення. Втім, якщо людина нездужає чи подорожує, якщо це вагітна жінка чи мати, що годує немовля, дозволено перенести піст на іншу пору року. Ті, хто взагалі не можуть дотримувати посту, мають  нагодувати нужденних або роздати милостиню.

Тільки в Рамадан, окрім обов’язкової п’ятиразової молитви, мусульмани додатково здійснюють щоночі індивідуальну або колективну молитву — таравіх. Існує й сунна (практика) пророка Мухаммада, що полягає в щоденному читанні Корану протягом усього Рамадану, і бажано встигнути прочитати його повністю до кінця місяця. Сьогодні чимало мусульман дотримуються цього,  а отже вдосконалюють знання своєї Священної книги.

Особливу цінність мають останні десять днів Рамадану, адже саме в одну з цих ночей пророку Мухаммаду було дано перше одкровення Корану, і саме на одну з них приходиться Ніч Величности: «Ніч Величности  краща за тисячу місяців. Сходять під час неї ангели й Дух з дозволу їх Господа їхнього, щоб виконати всі накази. Вона  є мирною до настання зорі» (Коран, 97:3–5, переклад Михайла Якубовича). Хто вистоював в молитві Ніч Величности  з вірою та надією на нагороду від Всевишнього – тому простяться його попередні вчинки.

Рамадан завершується з появою на небі місяця-молодика. Наступного за його появою ранку настає свято розговіння — Ід аль-фітр (Ураза-байрам).

Результат пошуку зображень за запитом "рамадан 2018"