Заходи розпочалися зі Святої Літургії в греко-католицькому кафедральному соборі святого Івана Хрестителя.

Опісля сформована колона урочисто пройшла вулицями Перемишля до Українського військового цвинтаря (Пикуличі). 

У групових могилах поховано орієнтовно понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА, Армії УНР, в двох братніх могилах спочивають 47 українських патріотів, вояків і старшин УПА

Тут священики різних конфесій  відправили  екуменічну панахиду та прочитали проповіді.

Відтак присутні поклали квіти та вінки до центрального хреста і спільно виконали Державний Гімн України

Під час громадського віче голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин подякував усім, хто розуміє, що приїхати сюди сьогодні, і вшанувати пам’ять полеглих воїнів, – це найменше, що ми для них можемо зробити. «Крім того, дякую громадянам Польщі, які сьогодні з нами. Ми, українці, добре розуміємо, що сьогодні на порядку денному головне завдання – зупинити ворога, повернути Крим і Донбас. І дуже хочеться, щоб і громадяни Польщі поділяли разом з нами це прагнення. Упевнений, наступного року нас буде тут ще більше! Полеглим українським воїнам – вічная слава, вічная пам’ять! Слава Україні!», – сказав голова облради.

 

ДОВІДКА:

1918 року на території колишніх австрійських казарм у селі Пикуличі польська влада влаштувала табір для полонених вояків УГА та інтернованих українців. У 1920-21 роках він став місцем інтернування вояків армії УНР, переважно Першої  Запорізької дивізії. Наприкінці 1919-го року у таборі перебувало 2 978 полонених та інтернованих. Після масових епідемій дизентерії та тифу в таборі у 1919-1921 роках померло дві тисячі  українців.

Під час панування комуністичного режиму у Польщі територію цвинтаря перетворили на сміттєзвалище, а 1960-го року знищили металевий хрест. Відновила цвинтар 1990 р. українська громада Перемишля. Встановлено копію знищеного металевого хреста. Тоді ж відновилася традиція походів української громади від катедрального собору УГКЦ до військового цвинтаря у Пікуличах.

 15280288785b13deceb4ea6 (1)

Також Олександр Ганущин констатував, що дуже прикро, але делегації з України сьогодні, перетинаючи кордон, зіткнулися з великими чергами на пунктах пропуску і, на жаль, тому не всі охочі змогли відзначити Свято української національної пам’яти в Польщі.

За інформацією прес-служби Львівської обласної ради