Лекція є розповіддю-мандрівкою слідами родини професора Мауриція Аллерганда, який загинув у Львові під час Голокосту. Він залишив винятковий документ про останній рік життя – щоденники, опубліковані пізніше його онуком Лєшеком Аллергандом. Слухачі та слухачки зможуть зануритися в атмосферу довоєнного Львова, пройтися місцями професора Аллерганда, життя якого оберталося довкола вулиці Ягеллонської – де жив, університету – де викладав, суду – де працював адвокатом, «Ґранд кафе» – де випивав ранішню чорну каву, залізничного вокзалу – звідки часто виїжджав до Варшави у відрядження.

Організатор(к)и лекції пропонують відчути весь жах і трагедію ІІ Світової війни і Голокосту у Львові, де з 30-особової родини Аллергандів врятувались лише онук Лєшек та його батьки. Про місця дитинства, де переховувався Лєшек, про його приїзди до Львова і зв’язок з містом до кінця життя буде йтися у другій частині розповіді.

Адам Редзік – юрист та історик, габілітований доктор юридичних наук, викладач Варшавського Університету, редактор часопису «Palestra», співзасновник і член Головної Ради Інституту Аллерганда. Автор багатьох наукових і популярно-наукових публікацій з галузей історії права, історії науки, компаративного права та регіоналістики. Готує до друку книжку про Мауриція Аллерганда.

SpaceOfMemory_poster

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/227104798101088/

Детальна програма заходів тут: http://tvoemisto.tv/news/istorychna_pamyat_u_lvovi_programa_konferentsii_prostir_pamyati_93825.html

Ініціатори проекту: «Israeli Friends of Ukraine» та «TrendVision». Партнери проекту: Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору», Центр міської історії, Освітній центр з прав людини у Львові. Конференція відбуватиметься за підтримки генерального партнера заходу Благодійного фонду НАДАВ (Ізраїль). Конференція-марафон «Простір Пам’яті» відбувається у межах річного проекту «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило». Деталі: http://www.lvivcenter.org/uk/chronicle/news/?newsid=2774 

Володимир БЄГЛОВ