Маленька Олександра Волкова за шість місяців свого життя бувала вдома трохи менше доби – увесь інший час дитина проводить у лікарнях. Від перших днів життя дівчинці поставили прикрий діагноз – біліарна атрезія, тобто печінка маленької дівчинки не може виводити з організму жовч. Єдиний ефективний спосіб подарувати Саші довге повноцінне життя – операція з пересадки печінки.

Саме тому українські етногурти Яґоди і LIRWAK, а також співак Pаnchyshyn відгукнулися на заклик двох львівських студенток допомогти мужній дівчинці, яка з усіх сил бореться за життя.

“Коли ми дізналися історію Саші, одразу згадали проект “ЩедреЕтно”, на якому колись волонтерили, – розповідає організаторка благодійної події Ярина Яричевська. – Кілька років тому моя подруга Настя Коваленко на Водохреща привела мене до клубу Picasso, де під час крутої вечірки збирали гроші для допомоги хворим дітям. І хоча цього разу “ЩедреЕтно” відбувається не взимку (встигаємо саме до Івана Купала), ми дуже сподіваємося, що традицію драйвової благодійності нам таки вдасться відродити. Тим паче, Саша цього дуже потребує…”

ДОВІДКА:

«Яґоди» – молодий український етно-гурт, створений у червні 2016 року. Лідеркою гурту є актриса Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки Зоряна Дибовська. Також незмінними учасницями колективу є Вероніка Позняк, Валерія Мочарська і Софія Лешишак, які навчаються на 3 курсі акторської майстерності ЛНУ ім. І.Франка. Це четверо молодих дзвінкоголосих акторок, які володіють майстерністю голосових та акторських імпровізацій. Дівчата кажуть, що намагаються не просто переживати, виконуючи пісню, а й творити певну драматургію, ціле театральне дійство. Гурт народжений з театральних енергій, йому притаманна особлива містична атмосфера.

«LIRWAK» – це молодий проект, створений екс-учасниками гурту Joryj Kloc – Гордієм Старухом та Олесем Ковалем. У процесі музичних пошуків до них також долучився актор Львівського театру імені Леся Курбаса Андрій Петрук. Кожен з музикантів володіє досвідом і не одним інструментом. Вони не припиняють експериментувати з автентичною музикою, проте шукають нових ходів взаємодії з нею.

«Panchyshyn» – новий проект лідера гурту “Patricia” Остапа Панчишина. Незважаючи на те, що на самому початку Остап планував записати під цією назвою усього кілька сольних пісень, з часом side-проект на повноцінний музичний гурт – зі своїм стилем, іменемм та стабільним складом. Хлопці виконують якісний інді-поп українською.

Володимир БЄҐЛОВ