Тому підприємці цієї групи не особливо відчувають зміни в сумі щомісячної оплати. Для платників податків, що відносяться до другої групи прив’язка до показника мінімальної зарплати також залишилася незмінною, а саме до 20 відсотків від суми мінімальної заробітної плати, яка в 2018 році дорівнює 3723 гривні. Відповідно, максимальна ставка єдиного податку тепер становить 744,6 гривні. У третьої групі ставка єдиного податку розраховується залежно від доходу відповідно до колишньої методології – у платників ПДВ залишається три відсотки, у неплатників – п’ять відсотків.

Важливо! Місцеві ради (міські / селищні / сільські) встановлюють ставку єдиного податку для першої і другої груп. Для окремих видів діяльності (або в окремих населених пунктах) податкова ставка може бути менше максимального рівня.

Якщо місцева рада не ухвалювала рішення про зміну ставки, то діє остання ухвалена. Якщо взагалі ніколи не брав ніякого рішення по ставці єдиного податку – діє максимально допустима. Якщо діяльність ФОП поширюється на територію кількох порад – то також  потрібно платити єдиний податок за максимальною ставкою.

Дрогобицька ОДПІ