Нова книжка Богдана Коломійчука «Моцарт із Лемберга» гармонійно поєднує жанри історичного, пригодницького та любовного романів. Дія відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой — молодший син геніального композитора Вольфганга Амадея Моцарта, Франц Ксавер. Франц не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод. А доля — тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом. Автор витримав золоту середину між сентиментами і авантюрою, а точніше, – між любовним і пригодницьким романом. Власне тому, в цій книжці читач знайде окрім впізнаваних фактів з життя Моцарта-молодшого, також  елементи історичного твору і навіть детективу.

￐ワ￐ᄒ￑ニ￐ᄚ￑タ￑ツ1

«Ідея написання роману про «львівського Моцарта» належить засновникам фестивалю LvivMozArt Оксані Линів та Олегу Мацеху, – розповів Богдан Коломійчук. – Перша розмова про це відбулася восени 2016 року, а вже за кілька місяців ми продовжили її в Зальцбурзі. Тоді ж, разом з Олесею Яремчук, яка допомагала з перекладом, розпочали збирати матеріали в Бібліотеці Моцартеуму. Безцінними для мене, як для письменника, були щоденники мого персонажа. Завдяки цим нотаткам, я побачив Франца Ксавера живою, надзвичайно емоційною людиною з нелегкою долею».

«За іронією долі, цей роман я писав так, як жив мій герой – в подорожах,- додав автор. – Намагаючись здобути славу й визнання, Франц мандрував світом: чимало його концертів відбулося в Любліні, Варшаві, Берліні, Данцігу, Парижі та інших містах. В мене ж, окремі сцени були написані в аеропорту Айндговена та Кракова, в літаку над Німеччиною, в баварській кнайпі і десь на узбережжі Північного моря. За цей час ми по-своєму зріднилися з моїм Моцартом. Десь так, як двоє львів’ян, що зустрічаються далеко від дому і йдуть до кав’ярні потеревенити про галицьку погоду. І розмова приємно затягується… Наша з Францом Ксавером «балачка» затягнулася майже на два роки. І ось, завершальний акорд – чудова книжка, яка вийшла у «Видавництві Старого Лева». Завдяки цьому роману, львівський Моцарт вперше постане перед українським читачем. Для мене ж, як автора, це був однаковою мірою творчий експеримент і творчий виклик. Тепер, слово читачеві!».

￐メ￐ᄀ￐ロ_￐ワ￐ᄒ￑ニ￐ᄚ￑タ￑ツ

Довідка:

Богдан Коломійчук —  письменник-белетрист, автор історико-авантюрних та детективних романів. Мешкає у Львові. У 2013 році видав дебютний історико-авантюрний роман «Людвисар. Ігри вельмож», що отримав Гран-прі конкурсу «Коронація слова 2013». 2014 року світ побачила збірка детективних оповідань «Таємниця Єви». У 2015 році вийшли одразу ді книжки — «В’язниця душ» та «Небо над Віднем», 2016-го — «Візит доктора Фройда». Влітку 2018го побачив світ роман «Моцарт із Лемберга».
Олена ГУТИК,
менеджер зі зв`язків з громадськістю та ЗМІ
“Видавництва Старого Лева”