На канадійському конкурсі львів’янки представляли місто Торонто, де вони здобувають вищу освіту.

Соломія за першою освітою – журналіст, зараз вчиться у Centennial College, захоплюється модою та дизайном, мріє створити власний сайт, присвячений сучасній вуличній моді; у вільний час займається волонтерством. https://www.facebook.com/solomiya.savka

Анастасія вивчає політологію в університеті Райерсона в Торонто, планує спробувати себе в юриспруденції, любить фотографувати та незвично одягатися, співати та мандрувати.

https://www.facebook.com/anastasiya.shmotoloha

За умовами Miss Ukrainian Canada кожна учасниця представила свій соціальний проект, пов’язаний з Україною та спрямований на підтримку окремої людини або групи осіб, організації або української громади в Канаді чи Україні.

Соломія Скорик та Анастасія Шмотолоха разом з колегою по конкурсу Уляною Библюк з Івано-Франківщини презентували соціальний проект, спрямований на підтримку Rotary Club Lviv International, який опікується львівською спеціалізованою школою-інтернатом для сліпих та слабозорих дітей в Україні.

Чудову ідею наших землячок підтримав спонсор соціальних проектів з українським корінням. Це канадська громадська освітня організація O.W.L. Open World Learning Society: в її команді є троє тернополян, які вже довгий час живуть, працюють, займаються громадською та волонтерською роботою в Канаді. Це Світлана Комінко – засновник та ментор OWL-study, координатор міжнародних програм бізнес-школи Технологічного Інституту Британської Колумбії, громадський діяч та куратор освітніх програм для української молоді за кордоном, Таміла Карпик – директор ГО «Четверта хвиля», освітній партнер OWL-study в Торонто, Віктор Васильків – фінансовий менеджер OWL-study, який здобувши вищу освіту в Канаді та вагомий професійний досвід, вирішив повернутися назад, в рідний Тернопіль.

Про такий майже родинний зв’язок усі дізналися вже під час нагородження переможниць. І для всіх це був приємний сюрприз, що у вихідців із Західної України за кордоном так багато спільного: не лише розум та наполегливість, завдяки яким їм вдалося стати успішними в Канаді, а ще й прагнення допомагати та щирі серця!
– Наші враження від заходу дуже позитивні! Це класно, щоб ми взялися підтримувати власне соціальні проекти: дівчата зі сцени часто згадували, що можливість презентувати соціальну ініціативу стала головною мотивацією для участі в конкурсі! Нам всім потрібно творити добро, допомагати іншим та не очікуючи нічого на заміну – тоді все повернеться сторицею! – розповіла про свою позицію пані Світлана Комінко.

До речі, така співпраця українців по різні боки океану відбувається не вперше! У 2014 році

Rotary Club of Burnaby (Канада) підтримав проект OWL-study “Молодь Майдану” та допоміг 15 українським підліткам відвідати Ванкувер! Сумісне творення добра продовжилося й у минулому році, коли Rotaract Club of Vancouver підтримав масштабний конкурс для української молоді “Видатні українці Канади”: переможці (біля двох десятків студентів, серед яких були й львів’яни Сергій Дубовик, Назарій Держило, Любомир Харович) влітку-2017 безкоштовно вчилися та відпочивали у Ванкувері.

kr

Ну а в цьому році спільне прагнення до добра допоможе покращити життя вихованців львівської школи для незрячих дітей.

В OWL-study переконані, що Україну можна змінити ззовні саме завдяки перенесенню молодими людьми на нашу землю цінностей здорового суспільства, що стає можливим завдяки освітнім програмам та культурним проектам. І зараз з новими силами готується до зустрічі з новими студентами, що розпочнуть навчання в канадських вишах у вересні-2018! Між іншим, якщо ви також хочете здобути освіту в Канаді, але не знаєте, з чого розпочати, звертайтеся в цю позитивну організацію (owl-study.com)! Адже навчання можна почати й в січні, й в травні. Та на особистому досвіді переконатися, що Канада – це країна, яка не лише дає якісну освіту, але й вчить лідерським якостям, дає можливості робити більше добра заради своєї громади чи тут, чи в Україні.

Довідка:

Гранд Фінал конкурсу Miss Ukrainian Canada серед представниць української діаспори відбувся 15 липня в Торонто. Цей жіноче свято відрізняється від традиційних конкурсів краси: головна його ідея в тому, щоб представити українську культуру канадському суспільству. Саме тому молоді учасниці (віком від 18 до 30 років) не дефілювали по сцені у купальниках: увагу глядачів та суддів дівчата привертали своїми талантами, знанням української історії та добрими справами. Трохи незвично для нашого часу, чи не так? Але, можливо, через це конкурс щороку набуває ще більшої популярності! Наприклад, на початку підготовки до проведення Miss Ukrainian Canada-2018 організатори отримали понад 80 заявок від українок з усіх куточків Канади!

До  фіналу престижного  конкурсу вийшли лише 15 дівчат. Всі вони різні – за віком, фахом, захопленнями. Проте з однаковою любов’ю до України та прагненням змінити цей світ на краще.

За повідомленням ГО O.W.L.