Рішення про його відзначення Генеральна асамблея ООН ухвалила сім літ тому, 27 квітня 2011 року на своїй 65 сесії (резолюція № 65/275).

Підставою для нової дати стали Декларація та програма дій в царині культури миру й Міжнародного десятиліття культури миру та ненасильства в інтересах усієї планети (охоплювало воно 2001-2010 роки).

ООН запропонувала державним структурам, а також міжнародним та реґіональним організаціям відзначати цей дунь у відповідності з культурними традиціями тієї чи іншої країни.

Особливо в резолюції Організації Об’єднаних націй підкреслено важливість нової дати в справі зміцнення дружніх взаємин між різними народами: «Дружба між народами, країнами, культурами та окремими особами може надихнути на зусилля з забезпечення  миру й дає можливість прокласти мости між суспільствами, котрі шанують культурну розмаїтість».

Ще одним з завданням Міжнародного дня дружби є залучення молоді, зокрема – молодих лідерів, до суспільної діяльності, спрямованої на повагу у сприйнятті різних культур.

Нині в багатьох країнах світу щорічно проходять заходи, пов’язані з пропагуванням дружби та толерантного ставлення до оточуючих.

Зараз до їх переліку додається й програма Дня дружби.

Варто зазначити, Міжнародний день дружби, котрий відзначаємо сьогодні, не єдиний подібний: дев’ятого червня земляни відзначають Міжнародний день друзів.

Тож вітаємо всіх наших читачів. Не втрачаймо й бережімо друзів!