«У житті багатьох з нас настає момент, коли ми стаємо мамою чи батьком. Бути хорошими батьками і не випасти із ритму життя –  дуже складний проект. Важливо настратегувати про те, яким буде розвиток нашої дитини і нас самих у цей час. Давайте максимально уникнемо ефекту несподіванки і чітко сплануємо: я хочу дитину, що потрібно зробити для того, щоб ефективно використати свій час до народження маляти і під час його зростання?».
«Вагітність –  ідеальний час, щоб оцінити: Чи тим я займаюся в житті? Це лакмусовий папірець, який допомагає зрозуміти, наскільки кожному з нас підходить наша професія».
«Час з дитиною треба сегментувати і обов’язково виокремити місце для себе».
«Ідеально, коли є допомога чоловіка, батьків, мамських спільнот тощо. Тоді є змога ефективніше розподіляти свій час… Для того, аби ця підтримка була, знову ж таки потрібно планувати і обговорювати народження дитини та все, що з цим пов’язано».
«Пам’ятаймо, що народження дитини – не жертва з вашого боку, а енергетичний обмін. Не втратити себе і зберегти внутрішню свободу – надзвичайно важливо. Бо дитина буде щасливою лише тоді, якщо щаслива мама».
«Наше суспільство – світ закритих людей. Мамі потрібно зробити над собою гіперзусилля, щоб позбутися страхів і вийти у суспільство зі своєю дитиною. Повірте, позбуваючись стереотипів і страхів, ми водночас поборюємо нав’язливі стани і проблеми».
 «Я проти хештегів на кшталт #поганамама. Пам’ятайте, якщо ви любите свою дитину – ви апріорі не є поганою матір’ю. А сумніви на зразок «Чи достатньо я розвиваю дитину?» будуть завжди. Вимикаємо у собі цю абсолютно зайву тривожність і йдемо вперед».
Олена ГУТИК, речниця “ВСЛ,