На засіданні було розглянуто низку питань: ситуацію з державним підприємством «Дрогобицький солевиварювальний завод», про звернення до правоохоронних органів з питання втрати пам’яток культурної спадщини, про проведену роботу у 2018 році, про самовільне зняття мешканцями будинку №55 на вулиці 22 Січня таблиці маляреві Феліксу Ляховичу, про аварійний стан дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста.

Як повідомив радник міського голови Олег Дукас, першого  серпня у Львівській облдержадміністрації відбулася нарада за головуванням першого заступника голови Ростислава Замлинського, в ході якої розглянуто питання діяльності ДП «Дрогобицький солевиварювальний завод» та ухвалено  рішення про створення робочої групи при обласній раді, яка має вивчити ситуацію на підприємстві і подати пропозиції з вироблення стратегії його розвитку. У серпні у Дрогобичі відбудеться виїзне засідання комісії.

Також учасники засідання увалили  рішення про необхідність внесення цього об’єкту до Реєстру, як пам’ятки археології, що дасть можливість збереження земельної ділянки у комунальній власності Дрогобича. Також було розглянуто пропозицію розвитку сільзаводу як туристичного об’єкта.

Щодо сьогоднішньої ситуації, яка склалася на заводі, то заступником міського голови Василем Качмарем було внесено пропозицію звернутися до правоохоронних органів з метою перевірки законності господарської діяльності на території підприємства.

Під час  розгляду питання втрати пам’яток культурної спадщини, спеціаліст відділу культури та мистецтв ДМР Галина Луцька повідомила, що за результатами інвентаризації 2017 року було виявлено 17 об’єктів, які втратили ознаки пам’ятки. Інформацію надіслали в правоохоронні органи, прокуратуру, департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації. Однак від поліції надійшла відповідь у якій зазначено, що складу кримінального злочину немає. У департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації повідомили, що інформацію буде взято до уваги під час  формуваннія нового Державного Реєстру, оскільки його  формують   згідно з чинним законодавством. Від прокуратури жодна відповідь не надійшла.

Василь Качмар доручив відділу культури та мистецтв ДМР підготувати повторне звернення до прокуратури, а також організувати нараду за участі представників муніципальної варти, поліції, прокуратури, департаменту житлово-комунального господарства щодо розгляду питань дотримання законодавства  щодо охорони пам’яток на теренах Дрогобича.

Також Галина Луцька повідомила, що вже проведено паспортизацію восьми об’єктів культурної спадщини (Площа Ринок,1, 9-15), яка відбулася за кошти Дрогобицької міської ради, виділених в межах виконання Програми з охорони культурної спадщини. Під час паспортизації при обстеженні підвальних приміщень встановлено, що вік деяких будинків на Площі Ринок є значно старший, ніж вважалося дотепер. Всі матеріали щодо паспортизації восьми об’єктів розміщені у журналі «Наша спадщина».

Щодо ситуації, яка виникла зі самовільним демонтажем таблиці польському художникові Феліксу Ляховичу під час проведення робіт з оновлення фасаду мешканцями будинку №55 на вул. 22 Січня, то відділом культури та мистецтв скеровано відповідні звернення до мешканців будинку щодо необхідності відновлення цієї таблиці, а також скеровано звернення до правоохоронних органів від виконавчого комітету ДМР.

Про аварійний стан дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста доповідала директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун. Як зазначила посадовиця, на цьому об’єкті необхідно провести реставраційні роботи, яким передує виготовлення проектно-кошторисної документації. Також  необхідно передбачити співфінансування на виконання обласної програми охорони культурної спадщини.

Відтак за пропозицією Василя Качмара робоча група прийняла рішення підготувати звернення від депутатського корпусу до Львівської обласної ради щодо збереження об’єкту і виділення необхідних коштів.

На завершення зустрічі учасники зібрання обговорили низку проблем господарського характеру, пов’язаних з архітектурно-культурною спадщиною Дрогобича.

IMG_2066