Нещодавно в центрі міста, на вулиці описаній Бруно Шульцом як “Вулиця Крокодилів”, зустрів дрогобицького юного музиканта Славка Процева-молодшого з групою людей трохи старших за нього. Одразу кинулася в очі цілковита розкутість цих гостей. Те, що це подорожні, сумніву не викликало: їхні усміхнені обличчя й відкритість до перехожих, до міщан, які проходили повз, свідчили про це.

IMG_20180718_105731

IMG_20180718_102219

Виявилося, що Славко й сам щойно познайомився з цими мандрівниками, компанією з різних крїн, – австралійським кінодокументалістом Ґрантом Генесі, німкенею Гіле Норден, чешкою Іреною Гайдошевою (вони теж — кінематографістки) та американцем із Сан-Франциско, письменником, співаком і фотографом Люсьєном Зелом. Був у компанії і молодий дрогобицький літератор Михайло Ґранд.

Приїхали до Дрогобича вперше, хоча до того бували у Львові й неодноразово в Луцьку, адже мають на Волині друзів.

Дрогобич зацікавив своєю багатонаціональною історією та культурою, Люсьєнові ж ще й хотілося довідатися більше про історію місцевого єврейського населення та про трагічні роки Катастрофи на теренах Дрогобиччини…

Здійснили гості спацер містом, побували на солеварні, оглянули нашу поему в дереві — унікальну церкву святого Юра, музей Шульца в університеті (з ним знайомила чарівна Юлія Стефанів з полоністичного центру імені Ігора Менька) , а в нещодавно відновленій синагозі, котру показав голова єврейської громади Йосиф Карпін, Славко Проців та Люсьєн Зел навіть зробили маленький імпровізований концерт. І за словами самих музикантів, такої акустики, як у нашій Хоральній, не бачили й не чули ніде….

Люсьєн ще й неабияк заскочив індійським музичним інструментом шруті-боксом, адже дрогобичани, що були з гостями й не бачили, й не чули ніколи ні самого цього інструменту, ні жодного слова про нього…

IMG_20180718_122444 IMG_20180718_152744

IMG_20180718_101756

IMG_20180718_105744

Співав Люсьєн і на Ринку (на прохання відмого фотомайстра Богдана Ілика, з яким перед тим детально говорили про фотомистецтво).

А вже під час спільного обіду у “Холодному Ярі” (де теж американець і дрогобичанин на знак вдячности власникам локалю дали міні-концерт) вирішили гості невдовзі повернутися й зняти документальну стрічку про минуле Дрогобича та його сьогодення, про людей особливої провінції. Одним з героїв фільму має стати Ярослав Проців-молодший, котрий ще й демонструватиме в кадрі свою віртуозну гру на саксофоні та флейті…

IMG_20180718_102441

Манить “місто файної акустики” мистців, небавом уже можна буде говорити про чималу колекцію кінострічок, де героєм є наше місто.

Світлини та відео автора.