Цієї днини 1992 року  відбулося перше засідання робочої групи з корінних народів підкомісії із заохочення і захисту прав людини.

завантаження (2)

“У цей Міжнародний день корінних народів світу ми віддаємо належне багатству культур корінних народів і особливому внеску, який вони вносять у сім’ю народів світу. Ми також пам’ятаємо про величезні труднощі, з якими стикаються багато корінних народів – від неприпустимих масштабів бідності та захворюваності до позбавлення майна, дискримінації і відмови в основоположних правах людини”, – було сказано під час засідання.

images (1)

В Україні корінними народами є українці, кримські татари, караїми та кримчаки, котрі походять з території Криму. А також греки Приазов’я (румійські). Вони упродовж усієї історії були сусідами не лише у переносному, але й у буквальному сенсі – жили поруч, ділилися продуктами, користувалися одними й тими ж предметами вжитку.

Власне через це День корінних народів набув в Україні особливого значення. Передовсім -через  російську окупацію  Криму. Нинішня – привід нагадати про цілі народи, позбавлені права на збереження  власної ідентичности. Сотні років боротьби кримських татар, кримчаків, караїмів, народів, що населяють півострів віками, за свою культуру, звичаї, традиції, досі не закінчилися.

Джерело