Ідея проекту 

Польські музиканти й композитори Міхал Ґорчинський і Павел Шамбурськийразом з українськими музикантами у рамках майстер-класів створять композиції, що сформують (радіо)концертну програму.

У наступні роки музиканти виступатимуть на сценах музичних подій у Польщі, в Україні та в усьому світі.

Кого ми шукаємо? 

  • вокалістів
  • мультиінструменталістів
  • ритм-секцію: контрабас/перкусія/перкусійні інструменти
  • гармонічні інструменти: фортепіано, клавішні, синтезатор

Бажаними будуть також класичні інструменти: духові, смичкові.

Музиканти повинні вправно володіти своїми інструментами, доволі вільно читати ноти, та передовсім бути креативними, відкритими на імпровізацію, співтворення і спільне компонування музичних творів для оркестру.

Запрошуємо музикантів із різних мистецьких середовищ – класичних і джазових, а також імпровізаторів та експериментаторів.

Фото: ІАМ

Музичні орієнтири 

Найближчі музичні орієнтири – це оркестрові пісенні проекти в діапазоні авангардного попу в стилі таких музикантів і гуртів, як Том Вейтс, Feits, Нік Кейв, Afenginn, Portishead, Goldfrapp, Лорі Андерсон.

Проте ми хочемо і прагнемо створити унікальну й оригінальну мову в роботі з оркестром! Тому ці орієнтири радше умовні.

Як узяти участь у майстер-класах?

До 7 вересня 2018 року чекаємо на Ваші заявки!

Формуляр заявки просимо надіслати на адресу: orchestra@iam.pl.

Після аналізу заявок відбудеться І етап прослуховування по скайпу. Якщо склад Оркестру не буде повністю сформований, ІІ етап прослуховування відбудеться у Києві (місце буде підтверджено). Подробиці у Регламенті.

Обов’язковою умовою участі у майстер-класах є доступність у період від 12 до 18 листопада 2018 року.

Для музикантів передбачений гонорар.

Пам’ятайте, що проект не закінчується зустріччю в листопаді, а є початком довшої співпраці й участі Оркестру в міжнародному ринку музичних фестивалів!

Формуляр участі  у проекті знайдете ТУТ.

Про координаторів проекту

Павел Шамбурський є одним зі стовпів варшавської імпровізаційної сцени та одним із батьків її відродження. Кларнетист, аніматор культури.

Paweł Szamburski, photo: Julia Zakrzewska

Спільно з Мацєєм Моретті в 2004 році створив лейбл Lado ABC. Завдяки Lado світ дізнався про таких артистів як Марцін Масецький, Рафаель Роґінський, Levity, LXMP, Ed Wood, Губерт Землер, SzaZa, Cukunft та багато інших. На сьогоднішній день Lado — це найбільш впізнавана незалежна фірма звукозапису у Польщі.

Одним з найважливіших музичних проектів Шамбурського є дует SzaZa, створений із скрипалем Патриком Закроцьким. Музиканти спільно шукають поєднань музики та зображення, створюють музику до фільмів, театральних і танцювальних спектаклів. Дует виступав у США з музикою до ранніх короткометражок Романа Полянського — SzaZa plays Polański. У розширеному складі, разом з барабанщиком Губертом Землером, Sza/Za/Ze підготували програму на основі робіт піонерів експериментального фільму в Польщі — Стефана та Францішки Темерсонів. Дует SzaZa від початку існування співпрацює з режисерами, хореографами та іншими музикантами, серед яких Пйотр Цєпляк, Катажина Хмелевська, Лєшек Бздиль, Оля Білінська та японський музикант Казугіса Учігаші.

Шамбурський-кларнетист співтворить кілька важливих груп сучасної імпровізованої сцени. Таким гуртом є квартет кларнетів Ircha–Trzaska/Górczyński/Szamburski/Zimpel, створений Міколаєм Тшаскою. В 2012 році альбом квартету «Zikaron Lefany», в рейтингу критиків порталу Jazzarium.pl, був визнаний найкращим альбомом року. Виступи «Ircha» — це перформенс поєднання імпровізації, джазу, камерної музики та театру.

Разом з Рафаелем Роґінським, Міхалом Ґорчинським та Павелом Шпурою, Шамбурський створює квартет «Cukunft» — це одна із перших груп, стиль якої нині називають новою єврейською музикою.

Шамбурський також пише музику до спектаклів, зокрема Пйотра Цєпляка («Сумнів», «Сентиментальний твір для 4 акторів», «До полудня до сутінків»), Павла Міськевича («Auto Da Fe») і Марціна Лібера («Зірки падають у серпні»).

 

Міхал Ґурчинський — кларнетист і камерний музикант, народився 30 квітня 1977 року у Варшаві.

Michał Górczyński, fot. Szymon Brzóska / www.polnisches-institut.at

Грає на бас-кларнеті. У 2003 році закінчив Музичну Академію у Варшаві.

Ґурчинський виступав під час міжнародного фестивалю сучасної музики «Варшавська Осінь»: грав під батутою Яцека Каспшика (як член Весняного Оркестру Варшавської Осені), під супровід Оркестру Польського Радіо, під керівництвом Єжи Максимюка, з камерним оркестром «Aukso» міста Тихи, керівником якого є Марек Мось, а також виступав з Оркестром Підляської Філармонії, голандською групою «De Ereprijs» та Шльонським Квартетом.

Брав участь у міжнародних конкурсах сучасної музики в Дармштадті, де представив власні прийоми гри на бас-кларнеті. Від 2008 року працює над збільшенням звукових можливостей цього інструменту, співпрацює з одним із найкращих польських біт-боксерів «Tik Takiem» Патриком Мателею.

У 2002 році музикант стає співзасновником сучасної музичної групи «Kwartludium», з якою виступав на таких музичних фестивалях, як Audio Art, Варшавська музична зустріч, «Варшавська осінь», Ultrashall у Берліні. Він співпрацював музикантом імпровізатором з Петером Ковальдом, Джоном Едвардсом, Здзіславом Пєрніком, Міколаєм Тшаскою, Павлом Шамбурським і Вацлавом Зімпелем (квартет «Ircha Pneumatic»), Джо МакФі (Joe McPhee) Анджеєм Іздебським, DJ Lenar’ом, Ле Кван Нінгом (Le Quan Ninh), Фредеріком Блонді та групами «Cukunft», «Pink Freud», «Zooplan» і «BoysBand Trio».

Видав три компакт-диски: «Boys Band Trio — Curvatura Grande» (2000), «Pink Freud — Zawijasy» (2000) а також «Górczyński/Piernik — Energa One» (2001).

У 1998 році Міхал Ґурчинський почав писати музику — у його доробку такі твори, як «Розбіжність» (Zróżnicowanie) для двох фаготів і кларнета, «Рондо a la краков’як» (Rondo a la krakowiak) для піаніно та бас-кларнета, «Малювання» (Malowanie) для двох кларнетів, фагота, контрабаса і вокалу, «Сюїта в єврейському стилі» (Suita w stylu żydowskim) для кларнета, скрипки та контрабаса, цикл творів інспірованих світовими мовами для скрипки, кларнета та віолончелі, музика для драматичних та лялькових театрів (близько 25 спектаклів) й андерґраундних фільмів. Міхал Ґурчинський є також автором інсталяцій та радіопрограм.

Джерело – Culture.pl