Для Дрогобича на 2018 рік передбачено 1,4 мільйона  державних коштів з необхідних двох з половиною мільйонів.

Станом на сьогодні аптеки міста видали препаратів інсуліну вже на суму 1,4 мільйона гривень. Оскільки субвенція надходить щомісячно в сумі 117 тисяч  гривень, то загалом надійшло ще лише 820 тис.яч  гривень, які вже відшкодували аптекам. Тому заборгованість обласного бюджету перед власниками аптек вже сягає 470 тисяч  грнивень. Така заборгованість спричинена  тим, що кошти, передбачені державою, виділятимуться ще до кінця року в  сумі 1,4 мільйона гривень.

Зазначмо: що щомісячна субвенція надходить лише в розмірі 60 відсотків від необхідної — 117 тисяч  гривень за потреби 220 тисяч гривень.

У зв’язку з цим дрогобичани, які страждають на цукрицю, не мають можливості зараз безкоштовно отримати ліки у аптеках міста.

З цього приводу  Дрогобицький міський голова Тарас Кучма звернувся до голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з проханням сприяти у виділенні додаткових коштів на придбання інсуліну для безоплатного забезпечення хворих на цукровий діабет у Дрогобичі.

Також  16 серпня у Дрогобицькій Ратуші за головування заступника міського голови Василя Качмара з гуманітарних питань відбулася нарада з представниками фармацевтичних мереж, які провадять свою діяльність у  Дрогобич.

Під час наради було прийнято рішення про те, що впродовж наступних декількох днів аптеки відпускатимуть за можливості хворим на діабет інсулін, а впродовж цього часу Дрогобицька міська рада звернеться з гарантійним листом до  головних офісів фармацевтичних фірм з гарантією про те, що до жовтня 2018 року кошти, витрачені на реімбурсацію інсуліну, будуть відшкодовані в повному обсязі, отже хворі матимуть можливість безперебійно отримувати препарат.

Про це повідомив учора, 20 серпня, під час щотижневої наради міського голови з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста заступник міського голови з гуманітарних питань  Василь Качмар.

За словами посадовця, це на початку 2018 року у МОЗ України надсилали листи з проханням до фінансувати реалізацію вказаної програми у сумі понад мільйон гривень.

«Міська влада докладе всіх зусиль, щоб люди мали можливість безкоштовно отримати життєво необхідний для них препарат, однак акцентуватиме на державному фінансовому забезпеченні цієї програми, оскільки це державна програма», — підсумував міський голова Тарас Кучма.

Варто зазначити, що така ситуація із забезпечення препаратами інсулінозалежних є не лише в Дрогобичі чи Львівській області, а й у інших реґіонах України.

За інформацією прес-служби Дрогобицької міської ради