Новою редакцією п.п. 166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу визначено, що до витрат, дозволених до включення до податкової знижки, включається сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Отже з 28 липня поточного року громадяни, які сплачують кошти для здобуття освітніх послуг, що надаються вітчизняними дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку.

До змін, право на користування податковою знижкою надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для здобуття середньо-професійної та/або вищої освіти.

Як і раніше, право на отримання податкової знижки мають платник податку та/або члени його сім’ї першого ступеня спорідненості (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені).

У разі якщо за навчання сплачували особи, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення (брат, сестра, дід, баба та інші особи), то право на податкову знижку щодо таких сум відсутнє.

Якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків (що підтверджується відповідними платіжними та розрахунковими документами), він може до 31 грудня наступного за звітним податкового року подати до фіскального органу декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів (заробітної плати) та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги, для отримання податкової знижки.

Дрогобицька ОДПІ