Зорян Ацедонський: Перш за все зазначу: ми вже були представлені в депутатському корпусі. Однак – не чисельно й не могли втілювати в реальність наші прагнення й протистояти тим, хто використовував мандат заради власної користі.
Гасло нашої партії звучить так: «Патріотизм, професіоналізм, порядність – Україні». Й згідно з ним і хочемо діяти в рідному місті. Насамперед для того, аби змінити стосунки влади й підприємців, представників малого та середнього бізнесу, які нині – основні наповнювачі бюджету. Має поменшати різного роду перевірок, дозволів, приписів тощо. В основі має бути взаємодовіра та як найменше втручання владних структур у бізнесову діяльність наших краян.

Майдан: Тож з чим ідете на вибори?
Зорян Ацедонський: Головне прагнення – оновити всю систему влади, адже бачимо, до якого безладу довели сьогодні місто ті, чия каденція закінчується. Ба більше6 непрозорою приватизацією, знищеними дорогами, майже зруйнованою комуналкою ця влада себе дискредитувала. Наші ж представники,на жаль, мало що могли зробити, аби зупинити те, що робилося впродовж усіх цих років депутатами з мега-фракцій, котрі давно вже забули, що декларували в часи помаранчевого Майдану.
Саме тому в серпні ми й нове керівництво обрали, й залучили до своїх лав молоді, здатної на конкретні дії. Нам потрібні люди, що мислять не вчорашніми стереотипами, а фахівці в різних галузях, які думають про перспективу й бачать на крок-два вперед. Гадаю, цим людям, в разі приходу до влади, таки вдасться зупинити занепад й стимулювати розвиток всіх сфер міської господарки та самого життя – не животіння – Дрогобича.

Майдан: А що турбує Вас найбільше?
Зорян Ацедонський: Насамперед втручання потребує комунальна сфера, позаяк вона найбільше занедбана й через це так дошкуляє кожному окремому дрогобичанинові. Ви ж лише подивіться на наші будинки, вулиці, мікрорайони, на купи сміття в самісінькому центрі, зграї бездомних псів і котів, відсутність нормального освітлення… А головне – немає комплексного підходу до вирішення всіх проблем. Далі все відбувається за принципом «аварійності»: тільки коли щось стається, владці починають бачити проблему. Тому ніхто не замислюється над тим, наскільки зношене обладнання, в якому стані труби, комунікації. Та залатування дір ніколи не дасть позитивних результатів. Ось хоча б наші дороги: таких ніде більше в області немає В нас же досі побутує так званий «ямковий ремонт», а не оновлення дорожнього покриття. Ось ми й хочемо, щоби наші обранці, в разі перемоги, змусили владу створити спеціальну службу, відповідальну за стан наших шляхів.
Теплокомунікації теж у такому стані, що потребують заміни: не дай Боже матимемо в нас алчевську трагічну ситуацію.
Є й проблеми з встановленням автономного опалення. Це одне з наших стратегічних завдань: сприяти програмі енергоощадности й встановленню автономного опалення тим, хто має можливість це зробити. Звісно, має це робитися так, аби не сталося розбалансування системи теплопостачання й тепломереж у місті.

Майдан: Одна з ваших засад реформування влади та її структур. Якою бачите нову дрогобицьку владу?
Зорян Ацедонський: Її конче треба реорганізувати й скоротити оту величезну кількість чиновників, яких утримуємо за рахунок наших податків. Збільшення за останні роки службовців ратуші лише погіршило відповідальність за роботу та якість її. Це аж ніяк не сприяло задоволенню потреб тих, хто зі своїми потребами звертався у владні структури.
Я пам’ятаю, що років 10-12 тому чиновників було суттєво менше, а от ефективність їхньої праці була вищою й людям було простіше отримати відповіді на свої звернення та запитання.

Майдан: Чого очікуєте від 31 жовтня?
Зорян Ацедонський: Що прийде досвідчений міський голова, який зможе залучити в місто відповідні інвестиції, долучить Дрогобич до обласних і загальнодержавних програм. Адже нині наші великі підприємства практично не працюють, наповнення скарбниці недостатнє. Важливо також, аби довкола міського голови сформувалася команда справжніх фахівців-управлінців та ще й людей, не «замазаних» в скандалах, пов’язаних з корупцією і непрозорою приватизацією. Сподіваюся також і на те, що буде в раді конструктивна більшість, що діятиме з мером в унісон заради блага громади й відродження Дрогобича.

Майдан: Й кого ППУ підтримує з кандидатів на найвищу посаду в місті?
Зорян Ацедонський: Вважаємо, що очолити місто й громаду має Олексій Радзієвський, людина з величезним досвідом господарника, яка уже була міським головою й залишила по собі в Дрогобичі неабиякий слід добрих справ. І наша партійна організація готова підтримати всі його починання.
Й наостанок: прошу всіх небайдужих до долі нашого радного міста дрогобичан підтримати на виборах нашу політичну силу – Партію промисловців і підприємців, яка у виборчому списку позначена номером 26.

Майдан: Дякую за розмову.