Проект із заміни світильників вуличного освітлення на LED в Дрогобичі ще має шанс на реалізацію. Десятого вересня у системі державних закупівель Prozorro розпочнеться аукціон на визначення виконавця робіт проекту «Заміна світильників вуличного освітлення з використанням енергоощадних технологій в  Дрогобичі (реконструкція)».

Якщо тендерний комітет визначиться з переможцем,то, згідно тендерної документації, до 15 квітня 2019 року Дрогобич освітлюватимуть ощадно.

 

Не перша спроба

Перша спроба встановити в Дрогобичі енергоощадливі лампи була 2016 року. Тоді у Всеукраїнському конкурсі ДФРРУ від Мінреґіонбуду  переміг проект комунальної установи «Інститут міста Дрогобича» «Заміна світильників вуличного освітлення з використанням енергоощадних технологій в місті Дрогобичі (реконструкція)».

Бюджет проекту складав 17 мільйонів  632 тисячі гривень.

Проект\закупівлю винесли на торги через систему Prozorro. Найдешевшою тоді виявилась пропозиція ТзОВ науково-виробнича компанія  «Східноєвропейський енергетичний» (ТОВ «НВК СЄЕС») – 12 мільйонів гривень.  ОднакДепартамент міського господарства відхилив найдешевшу пропозицію. Мотивували це  це тим, що  «документація не відповідає вимогам тендерної пропозиції». Переможцем тоді було визнано ПП «АРХІ-ЛАЙТ».

ТОВ «НВК СЕЄС» не погодилось з результатами й подало скаргу до  Антимонопольного комітету. Той виявив порушення у тендерній документації ПП «Архі-ЛАЙТ».

Внаслідок цього торги визнали такими, що не відбулись.

Друга спроба

На початку 2018 року  Інститут міста знову подає заявку у ДФРР на заміну світильників вуличного освітлення. Ціна робіт цього разу  – 21 703 304 гривні.  Фонд погоджується фінансувати проект. Відбір виконавця здійснюється через систему державних закупівель Prozorro. У боротьбі бере участь 13 фірм-учасників.

25 травня 2018 року  відбулось розкриття тендерних пропозицій. Пропозиція ТОВ «НВК СЄЕС» знову є найнижчою – дев’ять  мільйонів 980 тисяч  гривень. Проте пропозиція товариства, як і інших фірм з низькими ціновими пропозиціями, відхиляється департаментом “у зв’язку з невідповідністю документації”. Переможцем процедури закупівлі визнають  ТОВ “СЕТА-УКРАЇНА” із майже максимальною пропозицією серед усіх учасників – 19 799 гривень.

Фірми, чиї пропозиції було відхилено, подають скарги до  Антимонопольного комітету. Комісія комітету визнає, що пропозиція жодного з позивачів не відповідає вимогам документації. Рівно як і пропозиція переможця торгів ТОВ “СЕТА- УКРАЇНА”.

В результаті, постійна  адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зобов’язала тендерний комітет департаменту скасувати рішення про визнання Сета-Україна переможцем. Торги визнають такими, що не відбулись.

ТоВ “СЕТА- УКРАЇНА”

Ми спробували довідатись, що ж такого особливого має ця фірма, що тендерний комітет не помічає ані невідповідностей в її документах, ані високої ціни?

Зареєстровано Тов в Івано-Франківську 11 травня 2002 року. Основний вид діяльності –  оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Власник – Тетяна Косенко. Одночасно  вона – співвласниця фірм ТОВ “ВЕСТА ТРЕЙД”, корпорації-боржника “УКРТРАНСЖИЛБУД”. Обидві фірми неодноразово мали керівником   Сергія Жирного, знану в Дрогобичі особу, дотичнудо ремонту доріг та інших будівельних замовлень в місті.

ТзОВ науково-виробнича компанія “Східноєвропейський енергетичний союз”

Що це за фірма , яка двічі подає заявку на конкурс і програє?

ТзОВ зареєстровано в Дрогобичі 15 квітня 1998 року  Уповноважена особа та власник 36 відсотків акцій –трускавчанин  Василь Процишин, який нині мешкає в Києві.

Попередньо фірма мала досвід проведення робіт з вуличного освітлення через державні закупівлі у селі  Болехівці. Попри комплекс будівельно-монтажних робіт, фірма обіцяє: 1. Зменшити кошторис витрат на 5 відсотків. 2. Безкоштовно провести освітлення об’єктів культурно-історичного значення. 3. Для всіх населених  пунктів Дрогобицького району безкоштовно виготовити проектно-кошторисну документацію. 4. Виготовлення та оплату технічних умов. 5. Десятирічну гарантію на виконані роботи та світильники.

Слідкувати за процесом відкритих торгів можна десятого  вересня за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-08-17-002167-c

Юлія ГАСІЙ, “Медіа Дрогобиччина”