Понад 80 відсотків респондентів підтримали скасування переведення годинників на літній і зимовий час. У найбільшому онлайн-опитуванні в історії ЄС взяли участь близько 4,6 мільйона осіб.

Юнкер сказав, що він буде наполягати на скасуванні переходу на літній/зимовий час і що Єврокомісія “ухвалить  рішення з цього питання сьогодні”.

“Ми провели опитування, мільйони відповіли і вірять, що в майбутньому літній час має бути цілий рік, і це станеться. Люди цього хочуть, ми це зробимо”, – сказав Юнкер.

Втім, втілити це рішення в життя швидко не вдасться. Європейській комісії необхідно буде узгодити це рішення, і запропонувати  проект документа про скасування літнього часу. Європарламент і 28 держав-членів унії  також повинні затвердити документ.

Літній час у його сьогоднішньому вигляді було запроваджено  в Німеччині  1980 року. Деякі  європейські країни запровадили цю норму з метою заощадження  енергії навіть раніше. Від  2002 року зміну часу було врегульовано нормами Євросоюзу.

Щороку держави-члени ЄС переводять стрілки годинника в останню неділю березня і в останню неділю жовтня.

В лютому у Європейському парламенті закликали переглянути процедуру зміни часу з причини, що вона може мати “негативні наслідки на здоров’я людини”. Багато громадян ЄС скаржаться на те, що через переведення стрілок годинника у них порушений біоритм, виникають труднощі зі сном, роздратування і знижується концентрація.

Світлина – BBC.com