Злидні здавна супроводжують людину, їх зумовлюють різні обставини та причини. Врни надто непередбачувані й небезпечні. Єдиною можливістю подолання цього негативного явища є доброчинність (благодійність).

Чинити добрі, безкорисливі справи , милосердя у стосунку до тих, цього потребує, хто опинився в скруті й  не в стані сам собі зарадити, – це та діяльність, котра завше вважалася гідною та була вв пошан…

Мати Тереза, чергова річниця смерти  якої припадає саме на цей день, і яку є святою римсько-католицької церкви, часто повторювала: «Віддавай світові найкраще, що в тебе є, і цього може ніколи не вистачати.
Все одно віддавай світові найкраще, що в тебе є».

Саме приклад великої гуманістки Матері Терези спричинив до того, що в грудні 2012 року Генеральна Асамблея ООН проголосила п’яте  вересня Міжнародним днем благодійности.

У встановленні  цього дня Асамблея мкала на меті  заохотити благодійність за допомогою освіти та підвищення рівня обізнаности. Як пояснив у своєму виступі тодішній Генеральний Секретар ООН Пан Ґі Мун,  «дату була обрано на вшанування Матері Терези, чиї життя і добра робота для деяких найбідніших і найуразливіших спонукала наслідування по всьому світу».

Вперше Міжнародний день благодійности було відзначено 2013 року. Того дня Пан Ґі Мун звернувся до міжнародне співтовариства:  «Пожертвуйте час або гроші, станьте волонтером  чи творіть добро».

Й нині, у цей день ми згадуємо всіх  доброчинців, меценатів , зокрема й нашого краю (групи «Дрогобиччина-SOS», «Дрогобич-Захід»), Благодійні фонди «Карітас» і «Хесед”, активістів і активісток волонтерського руху Дрогобиччини. Не забуваймо й про  й славну дрогобичанки Лесю Татарську, на рахунку якої – безліч доброчинних акцій, зокрема й цьогорічний Перший доброчинний бал у Дрогобичі.

1517308025_267

Щиро дякуємо їм за самопожертву й активність, за допомогу нашим мужнім воїнам-захисникам і усім тим нужденним, кого підтримують, й вітаємо з Днем благодійности.

Не забуваймо Біблійного (Притч., 3,27): «Не стримуй добра потребуючому, коли рука твоя в силі зробити його».

CybKMNWXcAAlBHp