На офіційному сайті Білого дому з’явилася петиція із закликом до Адміністрації президента США прискорити процес звільнення незаконно  ув’язененого диктаторським режимом Росії  українського режисера Олега Сенцова.

Документ оприлюднено дев’ятого серпня. Щоб американська влада її розглянула і зробила офіційну заяву з цього приводу, необхідно за місяць –  до восьмого вересня – зібрати 100 тисяч підписів.

Європейський парламент уже звернувся до Володимира Путіна про негайне звільнення Олега Сенцова та інших політв’язнів. Тепер настав час для Америки висловитися. Ми настійно закликаємо наш уряд зайняти тверду позицію з цього питання і використовувати всі можливі засоби, щоб вимагати негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політичних в’язнів в Росії“, – йдеться в тексті документа.

Нагадаймо:  Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш стурбований станом здоров’я Олега Сенцова, який вже 114 днів продовжує голодування. Експерти ООН заявили, що життя Сенцова у великій небезпеці і закликали російську владу звільнити його.

Також відомо, що один з попередніх Президентів Польщі, Нобелівський лавреат  Лех Валенса пропонує кандидатуру Сенцова  на здобуття Нобелівської премії миру.

Підписати петицію на захист бранця Кремля можна за цим посиланням.