При спробі зайти на сайт петицій з’являється повідомлення «Доступ заборонено. Ви не маєте дозволу на доступ до сайту

цьому сервері.

Дев’ятого  серпня на сайті петицій Білого дому розмістили петицію на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який утримується в російській в’язниці. Для того, щоб її розглянули, потрібно  було зібрати 100 тисяч підписів. Кількість голосів зростала повільно – наприкінці серпня петиція набрала трохи більш ніж половину необхідних голосів.

Позавчора , п’ятого вересня, за три дні до кінцевого терміну (восьмого вересня) збору підписів петиції, для того щоб її розглянула влада США, не вистачало близько 20 тисяч  підписів. Тож  користувачі українського інтернету розгорнули активну кампанію з закликами підписати петицію. Ймовірно, саме через такий сплеск активності впродовж 12 годин, доступ до петиції з IP-адрес з української території був обмежений. Деякі користувачі почали закликати використовувати VPN та анонімайзери для того аби проголосувати.

Станом на вчорашній ранок, шостого вересня, петиція на підтримку Олега Сенцова набрала вже понад 100 тисяч  голосів. Відповідно до правил сайту петицій, впродовж 60 днів адміністрація Білого дому повинна розглянути та надати письмову відповідь щодо предмету петиції. Кожному користувачу, який підписався під петицію, прийде електронний лист з відповіддю.

Українські користувачі й раніше ініціювали розгляд петицій на сайті Білого дому. Найбільш популярною була петиція від 27 листопада 2013 року з закликом до уряду США накласти санкції на Януковича та його уряд на тлі під час протестів на Євромайдані. Тоді петиція набрала 63 000 голосів за перші два дні й невдовзі досягнула своєї цілі. Уряд США  відповів на цю петицію підписантам.

Джерело