За задумом депутатів Конґресу, цього дня журналісти всіх країн і видань повинні демонструвати світові свою згуртованість, особливо стосовно захисту своїх прав.

Восьмого вересня 1943 року в Німеччині був страчений чехословацький журналіст, письменник-антифашист Юліус Фучик (Julius Fuchik).. 24 квітня 1942 він був разом з шістьма іншими членами визвольного руху заарештований ґестапо.

Юліус Фучик став відомим всьому світу своєю книгою «Репортаж із зашморгом на шиї», написаної ним у камері празької в’язниці. Після його смерті книга була перекладена 70-ма мовами світу, а від 1958 року день смерті Юліуса Фучика відзначають як Міжнародний день солідарності журналістів.

Наприкінці ХХ століття на черговій конференції ООН восьме вересня було названо Міжнародним днем солідарности журналістів. Таким чином, цей день є не просто черговим професійним святом, але і вдень, коли всі журналісти можуть відчути своє єднання, солідарність.

У Міжнародний день солідарности журналістів в усьому світі відбуваються конференції, з’їзди, на які збираються журналісти з різних країн. Під час цих заходів вони не тільки діляться своїм досвідом, але і отримують нагороди за свою часом дуже небезпечну працю.

завантаження (2)