27-й номер альманаху «Єгупець» відкривається текстом виступу Йосифа Зісельса на круглому столі Українсько-єврейських зустрічей у Покантіко (США),  2017 року «Українські та єврейські дисиденти: від спільної боротьби до самореалізації в національних державах».

Розділ «Проза» містить оповідання Михайла Короля, Фрідріха Горенштейна, Олени Стяжкіної. У цьому ж розділі представлені роботи шкіл перекладів Центру юдаїки: тут читач може ознайомитися з новими, раніш не публікованими перекладами творів сучасних івритомовних авторів – Аймана Сиксека, Сайєда Кашуа, Ефраїма Кішона, – та «батьків»  класики ідиш – Іцхока Лейбуша Переца та Шолом-Алейхема.

Рубрика «Поезія» представлена віршами вже знайомої постійним читачам «Єгупця» Інни Лісової та прем’єрними поетичними добірками Катерини Сінченко, Ії Ківи та Ані Хромової, що переклала з івриту поезії Єгуди Аміхая. Розділ «Критика та публіцистика» починається роздумами філософа Володимира Біблера про культуру й освіту, продовжується вибраними інтерв’ю з другої книги з серії «Майдан. Свідчення» та закривається оглядом заходів, що відбувалися в Києві з нагоди  75-ї річниці Трагедії Бабиного Яру.

Рубрика «Мемуаристика» містить друковані  російською мемуари Катерини Рапай  «Двойная экспозиция», а також спогади Романа Корогодського про Юхима Левіна.

Рубрика «Наші публікації» знайомить читача з унікальним репортажем Матвія Талалаєвського, зробленого ним під час звільнення Освенціма, а також із вперше перекладеними українською  роботами Іцхока Ґур-Ар’є, присвяченими дослідженням і життю Семена Ан-ського, прокоментованими Наталією Риндюк.

Розділ «Мистецтво» у цьому числі альманаху присвячений п’єсам Шолом-Алейхема на сцені Київського ГОСЕТу, про що пише дослідниця історії єврейського театру в Києві Ірина Мелешкіна, а також єврейським виставкам і колекціям у музеях СРСР у період до Другої світової війни, з якими читача знайомить Марина Щербакова.

Завершують номер некрологи пам’яті  художника Вадима-Костянтина Ігнатова та композитора Вадима Храпачова. На першій та на останній сторінках обкладинки, а також на останніх сторінках альманаху  представлені репродукції картин Вадима-Костянтина Ігнатова.

РЕДКОЛЕГІЯ:
Леонід Фінберг (головний  редактор), Валерія Богуславська, Олександра Уралова (відповідальний секретар), Мирон Петровський, Костянтин Сігов.

Замовити можна тут.