15 вересня 1997 року 24-річні спудеї Стенфордського університету Сергій Брін (уродженець СРСР) та Ларі Брін, які давно вже є міліардерами,  зареєстрували доменне ім’я «google.com”.

4 гугл

Саме слово, як кажуть винахідники, виникло через те, що один з них неправильно записв математичний термін «googol” (“гуґол».

«Вже тоді  ми розуміли важливість пошуку в Інтернеті і значення постійного вдосконалення пошукового движка, тоді як наші конкуренти мало працювали в цьому напрямку» пояснив свого часу Ларі Брін.

Google – спотворене написання слова googol (ґуґол), яке придумав Мілтон Сіроттою, небіж  американського математика Едварда Кайзера, для позначення числа, що складається з одиниці і ста нулів.

Дехто ж уважає, що засновники компанії  вимушено назвали  її саме так, адже  першому чеку від інвесторів було вказано назву Google Inc.

Саму ж компанію було засновано четвертого  вересня 1998 року   в мічсті Менло-Парк (Каліфорнія, США).

Сьогодні штаб-квартира  Google Inc, знаходиться  в Маунтін-В’ю (Каліфорнія). Серед її інвесторів –  Kleiner Perkins Caufield & Byers і Sequoia Capital.

Завдяки своїм технологічним інноваціям, Google отримала безліч нагород: приз «Голос Народу» за кращі технічні досягнення, нагорода «Краща пошукова система в Інтернет» від Yаhoo! Internet Life; приз за «Технічну Досконалість» журнала PC; «Краща пошукова машина» журнала The Net.

Безліч компаній, включаючи AOL і Washington Post, використовують пошукові ідеї Google на своїх веб-сайтах.

19 серпня 2004 Google Inc почала продаж своїх акцій на фондовому ринку (IPO). З тих пір вона стала публічною компанією NASDAQ: GOOG. Тоді розійшлося майже 20 мільйонів акцій на загальну суму в 1,67 мільярда  доларів США.

До речі, самій Google дістались тільки 1,2 мільярда. Але компанія продала не всі належні їй цінні папери. Google залишила собі ще більше 250 мільйонів акцій, якими вона може розпоряджатися на свій розсуд. Компанія випустила акції двох типів: звичайні (Class A, всього 33,6 мільйона . штук), які перепродаються тепер в системі NASDAQ, і привілейовані (Class B – 237,6 мільйона штук), рух яких обмежено «стінами» компанії. Кожна привілейована акція під час голосування може врівноважити десять звичайних.

Вже 30 серпня 2004 року на спеціалізованих торгових майданчиках почались торги опціонами компанії Google. Найбільшим придбанням Google тоді  виступила компанія YouTube.

Пошукова система google, на ряду з постійно удосконалюваними алгоритмами пошуку, надає і багато інших безкоштовних послуг. Зокрема популярний поштовий сервіс Google Mail, Google Talk, Google Maps, безкоштовний перекладач і так далі. Proceratium google – різновид мурашки, що мешкає на Мадагаскарі і відкритий Брайаном Фішером з Каліфорнійської академії наук, був названий на честь сервісу Google Earth, який допоміг відкривачеві в його дослідженнях.