В американських Сполучених Штатах  свято батьки вперше відзначили  17 червня 1910 року.

Міжнародним День батька став 1966 року, коли американці  визнали його національним. Відтак святкування прийшло до  європейських країн, Канади, Японія, ПАР, Великобританії, Франції, Ірландії. Є свої «батькові дні» в інших країнах.

У Південній Кореї восьмого  травня проходить спільне свято батька і матері – День батьків. Іспанія, Португалія, Італія, Швейцарія та ряд інших країн День батька відзначають 19 березня. У Польщі та Нікарагуа дата святкування –  23 червня. Люксембурґ вшановує батьків сьомого жовтня.

В Україні, на відміну Дня матері, свято не є офіційним.

Нинішній Всенародний день створила ГО Міжнародний центр батьківства” в 2006 році. Було також проведено акцію по збору підписів для президента з вимогою офіційно його затвердити, але безрезультатно.

18 вересня 2009 року Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та батьківства оголосив третю неділю вересня Днем батька.

Під час прес-конференції, яку провели ініціатори Всенародного Дня Батька в Україні 18 вересня 2009 року в УНІАН, було оголошено:  кожна третя неділя вересня стає датою, коли українське суспільство висловлює с особливий  пошанівок  загальнолюдським сімейним цінностям.

Поява такого свята невипадкова, адже  батько є відповідальним не тільки за зачаття, але й за  збереження життя дитини, її виховання і духовну настанову. Звичайно ж це відбувається в тісному партнерстві з мамою,  і для неї її чоловік і батько дітей не рідко – справжня опора та підтримка.

holiday-107

Нині ми долучаємось до всіх вітань на адресу батьків й зичимо всіх гараздів та благословення Всевишнього.

Зі святом вас, татусі!