Дрогобицька ОДПІ нагадує, що розд.XII Податкового кодексу України (далі – ПКУ) регламентується нарахування та сплата податку на майно. Відповідно до норм цього розділу, фізичні особи, які мають у власності квартири, будинки, об’єкти нежитлової нерухомості, земельні ділянки, транспортні засоби, є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного та земельного податків.

Відповідно до п.266.1 та п.266.4 ст.266 ПКУ фізичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають у власності квартиру чи квартири, загальна площа яких перевищує 60 кв. метрів, житловий будинок чи будинки, загальна площа яких перевищує 120квадратних  метрів, або різні типи об’єктів нерухомості загальною площею понад 180 кв. метрів, є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Фізичні особи, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти  років та у 2018 році середньоринкова вартість яких становить понад один мільйон  396 тисяч 125 гривень, є платниками транспортного податку (п.267.1 ст.267 ПКУ). З переліком легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році можна ознайомитись за посиланням:

http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA

Також, фізичні особи, власники земельних ділянок, земельних паїв та землекористувачі, відповідно до п.269.1 ст.267 ПКУ, є платниками земельного податку.

Органи фіскальної служби здійснюють нарахування відповідних податків та направляють громадянам податкові повідомлення-рішення до 1 липня із зазначеною сумою податку та реквізитами для сплати. Фізичним особам необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення нараховану суму податку. Звертаємо увагу, що від другого  липня 2018 року діють нові рахунки для зарахування податків до бюджетів, які розміщено на суб-сайті Головного управління ДФС у Львівській області, за посиланням: http://lv@sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

У разі встановлення розбіжностей між даними або виникнення інших питань щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного та земельного податків необхідно звертатися у територіальні органи ДФС. З питань земельного податку та орендної плати за землю потрібно звертатися за місцем знаходження земельної ділянки, з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – за місцем реєстрації платника податків.

Звертаємо увагу, що громадяни, в яких відбулись зміни у реєстраційних даних, зокрема  прізвища, ім’я, по батькові або місця проживання (реєстрації), зобов’язані, відповідно до норм п.70.7 ст.70 ПКУ, протягом місяця проінформувати про це  органи контролю. Для цього, необхідно подати до контрольного  органу за місцем реєстрації заяву за формою №5ДР. Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб, громадяни зможуть своєчасно виконати свій обов’язок зі сплати податків без порушення граничних термінів їх сплати.

Шановні громадяни, сплачуйте податки вчасно! У випадку несплати або несвоєчасної сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного та земельного податків, відповідно до норм ПКУ контролюючий орган повинен притягнути платника податків до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі від 10 до 20 відсотків своєчасно

несплаченої суми.

Дрогобицька ОДПІ