До 2001 року цей день відзначали що третього  вівторка вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Але  сьомого  вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення, згідно з яким  від  2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має відуватися щороку у той самий день  – 21 вересня.

Цієї днини ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Лише  мирні перемовини  та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати реально  відчутні результати і користь для всієї людської спільноти.

Цьогоріч тема   Дня миру  –  “Право на мир: 70 років Загальній декларації прав людини”.

ООН використовує святкування Дня миру для привернення уваги до своєї різносторонньої роботи на підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи й громади усієї планети до осмислення проблем миру та обміну інформацією, а також практичним досвідом діяльності щодо його досягнення.

Заходи ООН традиційно починаються з церемонії біля Дзвону миру. Церемонія починається із звернення Генерального секретаря ООН, після якого він б’є у  дзвін. Відтак,  після хвилини мовчання, із зверненням виступає голова Ради безпеки ООН.

В Україні День миру встановлений Указом Президента 2002 року. Відзначаємо його щорічно також 21 вересня – в Міжнародний день миру.