Він не був надто знаним  малярем і мало хто не лише з  з критиків – знав про нього. Можливо, так би й залишився невідомим, якби одного дня одна з страхових компаній у Сполучених Штатах не замовила в Белла створення яскравого символу, який міг би стати символом цієї структури. Художник вимислив як візитну картку клієнтів жовтий смайлик. Й далекого вже від нас  1963 року це  стало основою  свята, яке відзначає світ нині.

Популярність беллових значків з усміхненими обличчями була просто безмежною. Небавом  його усміхайлики (мабуть, спокійно можна цим словом замінити запозичений «самайл(ик)) можна було з’являлися  скрізь: на поштівках, конвертах, американських поштових марках і навіть на одязі. Сам же Гарві Белл одразу став добре відомим далеко за межами Штатів.

І саме завдяки створеній ним веселій мармизі 1999 року вперше було відзначено Всесвітній день усмішки.

Помер Білл 2001 першого року. На вшанування його пам’яти було засновано Фундацію   «Harvey Bill World Smile Foundation” (Фундація усмішки Гарві Білла». ЇЇ гасло – «Покращуймо світ за допомогою усмішки» .Саме ця організація є спонсором Всесвітнього дня усмішки.

Тож бажаємо всім гарного настрою, адже саме цьому присвячено нинішню дату.

Принагідно хочемо зауважити, що між посмішкою та усмішкою – суттєва різниця, адже більшість World smile day (Journée mondiale de sourire) саме днем посмішки називає.

Та от, за мовознавцями Борисом Антоненком-Давидовичем та Олександром Пономаревим слід розрізняти ці два слова:

усмішка- особливий порух м’язами обличчя (губ, очей), який показує схильність до сміху або є виразом сміху, доброзичливості, передає привіт чи задоволення.

Натомість посмішка – особливий вираз обличчя, що є виявом глузування, іронічного, іноді й презирливого ставлення до  когось.

То ж усміхаймось до друзів своїх, усміхаймося людям та світові й не посміхаймось їм.

a7cieynv