При виникненні змін у даних або внесенні змін до документів, що подають для взяття на облік згідно з главою 6 ПКУ, крім змін, які вносять до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контрольному  органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ст. 66 ПКУ).

Відповідно до ст. 9 Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями (далі – Закон №755) в ЄДР містяться дані, зокрема, й про місце знаходження юридичної особи та місце проживання фізичної особи – підприємця.

При зміні платниками податків місця знаходження (місця проживання) в межах одного адміністративного району змінюються дані, що містяться у Єдиному банку даних юридичних осіб та Реєстрі самозайнятих осіб, але при цьому не змінюється їх основне місце обліку в органах контролю . Порядок внесення змін до облікових даних платників податків встановлено розділом ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України ві дев’ятогт грудня 2011 року №1588 (далі – Порядок). При виникненні змін у даних або внесенні змін до документів, що подають для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом десяти  календарних днів від  дня внесення змін до зазначених документів подати до  органу контролю уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами №1-ОПП, №5-ОПП подають з позначкою «Зміни» або за формою №1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни» (п. 9.2 розділу IX Порядку).

Отже, стосовно платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР:

– інформація про зміну місця знаходження/місця проживання оновлюється в органах контролю  на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, в порядку, визначеному Законом №755.

Стосовно платників податків, відомості про яких не вносять  до ЄДР, інформація про зміну місця знаходження/місця проживання оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за формами №1-ОПП, №5-ОПП або за формою №1-РПП.

 Дрогобицька ОДПІ