Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО  1994 року.

В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначаємо в першу неділю жовтня.

Чимало громадян України, які отримали освіту в той час, коли країна входила до складу СССР, пам’ятають святкові букети айстр і хризантем, які вручали за традицією або з щирою подякою викладачам у День учителя.

Білі фартухи і сорочки вбирали  наприкінці першого тижня жовтня за указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року. Та дедалі більше віддаляється наша школа від тих совкових традицій (хоча, на жаль, не до кінця звільнилася від них).

Нині в незалежній Україні майже 9оо тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.

Цьогоріч День учителя припадає на сьоме  жовтня. А п’ятого жовтня в більш, ніж  100 країнах світу відзначається День вчителя, заснований  1994 року як Всесвітній день вчителя (World Teacher’s Day).

Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти – день, у який суспільство вшановує  роль і заслугу вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їхній неоціненний внесок у розвиток суспільства.

Ми щиро вітаємо всіх вчителів, вихователів та педагогі й зичимо гараздів, радости від робленого, втіхи від учнів й не забувати, що фах учителя — творчий, від якого так багато залежить, хто робитиме країну та суспільство кращим, хто вже небавом прийде на зміну нам, нинішнім.

Зі святом, педагоги України!

КВІТИ ВЧИТЕЛЯМ
В синьому тумані
В сині димовій
Яблука рум’яні,
Груші медові.
Линуть птичі зграї,
Шелестять гаї…
Школа відчиняє
Двері нам свої.

Вийдуть нас зустріти
Друзі-вчителі,
Принесім їм квіти
З рідної землі.
Максим РИЛЬСЬКИЙ

images (2)